Raksti

Jaunieši

Pārbaudīt sevi profesionāli

Konkursā. Savas prasmes konkursā “SkillsLatvia 2019” mēbeļu galdniecībā rāda Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolas audzēknis Andris Vanags.
Foto: no albuma

Ķīpsalas izstāžu centrā šodien noslēgsies gada vērienīgākais notikums profesionālajā izglītībā Latvijā – nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss “SkillsLatvia 2019”. Divu dienu garumā 19 prasmju konkursos iemaņas pārbauda un par medaļām sacenšas 129 konkursanti no 34 profesionālās izglītības iestādēm.

Konkursantu vidū arī abu mūsu puses profesionālo skolu pārstāvji. Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolu pārstāv Mak­sis Spožums, kuram jārāda prasmes elektriskajās instalācijās, un Andris Vanags, kurš startē mēbeļu galdnieku konkursā. Savas prasmes rāda arī trīs Priekuļu tehnikuma jaunieši: Kristaps Ļepe­šinskis – flīzēšanā, Mārtiņš Kuz­ņickis – datortīklu administrēšanā un Ernests Mozga – smago spēkratu remontā un apkopē.

Konkurss, ko rīko Valsts izglītības attīstības aģentūra, notiek ar moto “Uzvar darītājs!”, un tas no jauniešiem prasa parādīt apgūtās iemaņas, kāarī paša prasmi rīkoties saspringtās situācijās.

Kopā ar Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolas audzēkņiem ir pasniedzējs Artis Spruģevics, kurš pirmajā konkursa dienā atzina, ka uzdevumi ir smagi un prasa ne tikai augstas profesionālās iemaņas, bet arī prasmi spriest, plānot darbus, pieņemt lēmumus, jo uzdevums jāveic noteiktā termiņā: “Konkurence liela, jo te visi ir ļoti prasmīgi audzēkņi, tāpēc rezultātu noteiks detaļas un katra audzēkņa prasme, iemaņas, spēja koncentrēties.”

Iepriekšējais gads abu skolu audzēkņiem bija veiksmīgs, jo priekulieši izcīnīja pilnu medaļu komplektu, bet cēsniekiem tika divas sudraba godalgas. Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolas audzēknis Andris Vanags, kurš startē arī šogad, pērn bija otrais nominācijā “Galdniecības darbi”, bet mēbeļu izgatavošanā otrais bija Jānis Dzirkalis.

Priekuļu tehnikumam pērn labi veicās konkursā “Smago spēkratu remonts un apkope”, kur uzvarēja Oskars Zorģis, bet 3. vietā bija Normunds Kampe, otro vietu flīzēšanā ieguva Emīls Mincāns.

“SkillsLatvia” ir profesionālās izcilības platforma, kas atklāj jaunos talantus un stiprina profesi­onālās izglītības mijiedarbību ar darba tirgu, veidojot ne tikai profesionālo prasmju un pieredzes sinerģiju, bet arī nākotnes sadarbības pamatus ar topošajiem darbiniekiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *