Raksti

Jaunieši

Noticēt sev

Darbā. Elīna Klikuča Stalbes centrā iekārtojusi savu salonu.
Foto: Marta Martinsone - Kaša

Elīna Klikuča (23 gadi) Stalbes centrā pirms dažiem mēnešiem atvēra salonu. Viņa sniedz dekoratīvās kosmētikas (make up) un manikīra pakalpojumus.

“Pieraksts ir divas nedēļas uz priekšu. Strādāju arī sestdienās. Bet tad ir īsā diena, tikai līdz pieciem. Darbdienās no deviņiem rītā līdz astoņiem vakarā,” pastāsta Elīna un ir gandarīta, ka klientu netrūkst.

Pēc pamatskolas turpat Stalbē viņa mācījās Valmieras Mākslas skolā, tad Imidža skolā Rīgā. Jauniete uzsver, ka pilsēta viņu nekad nav vilinājusi. Patīk turp aizbraukt, bet ne dzīvot ikdienas burzmā. Pēc skolas nedaudz pastrādāja tūrisma nozarē, tad kopā ar kolēģi Straupē skaistumkopšanā.

“Vienmēr esmu gribējusi ko savu. Nebija viegli izšķirties un darīt. Šaubījos, vai būs klienti, vai varēšu nopelnīt. Ne viens vien teica, ka nekas neiznāks, Stalbē jau jaunie nav noturējušies, kuram gan vajadzēs manus pakalpojumus,” atklāj Elīna un piebilst, ka, iekārtojot salonu bijušās frizētavas telpā, bija jāiegādājas vien nepieciešamais aprīkojums, mēbeles.

Elīnas klienti ir gan jaunas meitenes, gan cienījamas dāmas. “Svētkos arī dekoratīvā kosmētika ir pieprasīta. Žēl, ka Stalbē nav friziera. Ne viens vien jautājis,” teic Elīna.

Viņa atzīst, ka par konkurenci nav vērts runāt, katram speci­ālistam ir savs rokraksts, klienti paši izvēlas. Elīnas pluss ir mākslas skolas izglītība, kas noder ikdienas darbā. “Ambīcijām ir, kur augt. Steigties negribas, nākotnē vēlos ko plašāku, bet vispirms jāiegūst stabilitāte,” pārdomās dalās Elīna.

Viņa vērtē, ka Stalbē jaunieši varētu būt aktīvāki. “Skumji klausīties, ka daudzi domā par pilsētu vai ārzemēm, ka tikai tur ir iespējas. Tā nav. Tikai jādomā un jādara. Vai nav labi, ja darbs ir dažus soļus no mājas? Arī savējiem prieks, ka neesmu prom,” pastāsta stalbēniete. Elīna uzsver, ka visu laiku jāmācās, jo nozare strauji attīstās, klienti ir zinoši un vēlas jaunāko.

Brīvajā laikā viņa labprāt aiziet uz sporta zāli, ar draugiem brauc uz Siguldu, Cēsīm, Valmieru. Elīnai patīk dekorēšana, ja draugiem kādi pasākumi, labprāt palīdz radīt skaistu vidi. “Diemžēl man pietrūkst laika, lai iesaistītos novada aktivitātēs, pēc darba visvairāk gribas klusumu,” saka jauniete.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *