Raksti

Jaunieši

No Veselavas uz Norvēģiju

Veselavas pamatskolas draudzībai ar vienu no Norvēģijas skolām ir vairāku gadu pieredze. Skolotāji viesojušies ziemeļzemē, pirms gada norvēģu pedagogi uzņemti ciemos, bet šoruden pienākusi kārta audzēkņiem doties ceļojumā. Braukuši 12 jaunieši vecumā no 12 līdz 15 gadiem, kā arī skolotāji Jolanta Berkolte, Indra Kumsāre un Iluta Mārtiņjēkaba. Veselavieši sagatavojuši kultūras programmu, stāstot par savu zemi.

Bērniem brauciens sagādājis daudz prieka, licis brīnīties par kalnaino un skaisto zemi, cēlis pašapziņu, ka saņemti kā gaidīti viesi un ka angļu valodas zināšanas bijušas pietiekamas, lai sazinātos. Neizdzēšamu iespaidu atstājis lidojums, jo tas bijis pirmais.

„Norvēģu skolā man vislabāk patika piedalīšanās stundās,” apgalvo Anita Mendriķe. „Skolēni mani izbrīnīja, jo neviens neizcēlās ar gudrību vai muļķību. Daži skolēni man ļoti iepatikās. Skolā dažs mēģināja pievērst sev vairāk uzmanības, bet tas ir saprotami. Pavasarī atbrauks norvēģu skolēni un gan jau tā notiks arī mūsu skolā. Nezināju, ka ar norvēģiem varēšu tik tekoši sazināties angļu valodā. Dažu brīdi tā aizrāvos, ka ar draudzeni Ēriku sāku runāt angliski. Tad gan smējāmies. Jau tagad esmu sākusi sarakstīties.”

Dainis Ozoliņš atceras: „Norvēģu skolēni bija tik kārtīgi un izpalīdzīgi, apņēmības pilni iemācīties latviešu valodu, arī mūsu dziedātās dziesmas un rādītās dejas. Draugi iedeva telefona numurus, mājas lapu adreses. Es tās jau izmantoju. Man tāpat kā pārējiem šķita, ka ģimenēs, kurās dzīvojām, bija vismīlošākie vecāki. Viņi ne par ko nedusmojās un vienmēr smaidīja.”

„Visi dabas skati bija neticami skaisti. Manā fotoaparātā vairs ne-bija vietas. Brīnišķīga bija mazā Farsundu pilsēta un lielā Oslo. Būtu tikai laiks bijis labāks! Nosalām. Kafejnīcas gan bija labas!” raksturo Elise Apenīte un pastāsta arī par dīvaino. „Norvēģu bērni domā, ka mums nav ūdens un elektrības, ka esam tik nabadzīgi, ka nezinām, kas ir maize. Tas mūs ļoti pārsteidza. Tāpat kā viņu aizraušanās ar meiteņu handbolu.”

„Esmu iemācījusies tik daudz jauna angļu valodā. Patika sazināties ar norvēģu skolēniem un apjaust to, ka saprotamies. Vēl tikai jāsaņemas aizrakstīt,” teic Evita Gaile.

Skolotāja Jolanta Berkolte piebilst: „Esam laimīgi, ka tik daudz prieka un pozitīvu emociju mums sniedzis skolu sadarbības projekts.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *