Raksti

Jaunieši

No sacensībām līdz kolekcijai

Pretim sapnim. Selīna Kazaka kolekcionē ne tikai eiro.
Foto: no albuma

Katram taču ir savs hobijs, kas tāds, ko viņam patīk darīt. Vienam vaļasprieks ir sports, iepirkšanās, citam adīšana vai gleznošana, bet Selīna Kazaka (17 gadi) kolekcionē monētas.

“Jau piecus gadus kolekcionēju eiro monētas,” saka Selīna un pastāsta: “Sākumā krāju latiņus, bet drīz pēc tam, kad Latvija kļuva par Eirozonas dalībvalsti, uzsāku jaunu kolekciju.”

Selīnai ir svarīgi, ka lietas, kas viņai pieder, saistās ar kādu stāstu.

Arī eiro kolekcijas sākums ir gana interesants. Abas ar māsu nolēma sākt sacensību, kura sakrās vairāk eiro monētu. Selīna atklāj, ka māsa diemžēl pirms neilga laika nolēma kolekciju nepapildināt un par sakrāto naudu nopirka sev festivāla biļetes. Selīnai kolekcijā ir vairāk nekā 140 monētu, kuras izlaistas no 1999. gada līdz 2018. gadam.

Lai arī pagājuši nu jau vairāki gadi, Selīna atceras pirmo eiro monētu, kuru ielika krājkasītē. “Tā bija 2002. gada Vācijas viena eiro monēta,” atklāj kolekcionāre. Selīna veido sarakstu ar visām monētām, kuras nokļuvušas viņas kolekcijā. Tā viegli pārskatīt jau sakrātos eiro. Toties pēdējā krājkasītē iemesta 2005.gada Austrijas divu eiro monēta.

Selīnai ir savas sapņu monētas, kuras viņa ļoti gribētu. “Es ļoti vēlētos iegūt Sanmarīno 2002.gada izlaiduma monētas no viena centa līdz diviem eiro, bet tās ir ļoti grūti dabūt,” stāsta jauniete un atzīst: “Man nav nevienas monētas no Vatikāna, būtu priecīga, ja iegūtu, it īpaši 2006. gada izlaidumu.” Jaunietei ir arī citas monētas, kuras vēl nav izdevies iegūt, bet visskaistākā Selīnai šķiet 2014. gada izlaiduma Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai veltītā divu eiro monēta.

Kolekcionēšana Selīnas ģimenē ir tuva ne tikai viņai. “Vislielāko prieku man sagādā tas, ka kolekcionēšanā esmu iesaistījusi arī vecākus. Ieraugot kādu interesantu monētu, mamma un tētis vienmēr atceras par mani un nodomā – šī Selīnai varētu patikt,” pastāsta Selīna. Selīnas māsa kolekcionē dažādus stikliņus un pudeļu korķus, bet pati Selīna reiz krāja arī konfekšu papīriņus, cerībā no tiem kaut ko izveidot.
Arī ceļojot, Selīna vienmēr par piemiņu no katras valsts kaut ko atved. “ Ja citi no ceļojumiem mājās atved magnētiņus, tad es no apmeklētajām valstīm, pilsētām atvedu spilventiņus. Tā ir vēl viena mana mazā kolekcija,” pastāsta Selīna.

Selīna savu kolekciju veido kā vērtību. Viņa atzīst, ka, lai arī tagad vēl monētas atrodas krājkasītē, ar laiku tām būs sava goda vieta. Kā jau kolekcijai pienākas.

Katram savs stāsts. Eiro monētas – tik vienādas un reizē atšķirīgas.

Foto: no albuma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *