Raksti

Jaunieši

“Nītaureņi” saņem nacionāla mēroga apbalvojumu

“Nītaureņu” biedrības dibinātājs Mārtiņš Šteins (no kreisās) tiešsaistes ceremonijā saņem balvu.
Foto: Ekrānuzņēmums

Amatas novada jauniešu organizācijai ar romantisko Nītaureņu nosaukumu piešķirts apbalvojums par ieguldīto darbu jaunatnes iesaistīšanā aktivitātēs. Augstais pagodinājums simboliski nācis kā dāvana neilgi pirms biedrības desmitās jubilejas.

Konkursu “Labākais darbā ar jaunatni 2020” rīkoja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Jaunatnes padomi. Kā teju visi sabiedriskie notikumi šoziem, arī šī konkursa apbalvošanas ceremonija notika tiešsaistē – platformā Zoom – , kur bija aicināti visi konkursa laureāti. Kopumā šogad sveikti divpa­dsmit laureāti no visas Latvijas, un “Nītaureņi” tiek cildināti nominācijā “Līdzdalības stiprinātājs” par darbu ar jaunatni vietējā līmenī. Šajā pašā nominācijā par jaunatnes iesaistīšanu aktivitātēs nacionālā līmenī apbalvojums tika piešķirts biedrībai “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”, bet pašvaldību kategorijā – Jūrmalas pilsētas vietvarai. Pārējie deviņi laureāti sveikti nominācijās “Labākais starts” un “Straujākais lēciens” darbā ar jaunatni, “Veiksmī­gākais projekts”, “Jauniešiem draudzīgākā vide”, kā arī “Iedvesmas dzirksts”, kas veltīta konkrētu personību, jaunatnes lietu speciālistu godināšanai.

Ceremonijas atklāšanā izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska pateikusies gan vietvarām par darba ar jauniešiem nozīmības apzināšanos, gan arī biedrībām, nodibinājumiem un jaunatnes organizācijām, “kas ilgu laika posmu pratušas pārliecināt un pierādīt savu varēšanu un vēlmi darboties jaunatnes politikas veidošanā”. Īpašā balva – supervaroņa statuete-, kas apliecina laureātu drosmi un profesionalitāti, veicot darbu ar jaunatni un uzlabojot jauniešu dzīves kvalitāti Latvijā, drīzumā tiks nogādāta visiem laureātiem.

Ar priecīgo vēsti feisbukā dalījušies arī mūspuses gaviļnieki, veltot īpašus pateicības vārdus saviem draugiem un sekotājiem, uzsverot balvas simbolisko saņemšanu mirkli pirms gadu mijas un janvārī gaidāmās organizācijas 10.jubilejas. “Lielākais paldies un sirsnīgs sveiciens visiem organizācijas brīvprātīgajiem un aktīvistiem. Bez Jums “Nītaureņi” nepastāvētu!” uzsvērts priekpilnajā paziņojumā, vienlaikus atzīmējot arī ziedotāju, Amatas novada pašvaldības, projektu administratoru un citu atbalstītāju nenovērtējamo palīdzību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *