Raksti

Jaunieši

Meitiņa piepilda sapņus un dzīvi

Atbalsts viens otram. Jaunie vecāki Kitija un Kristers bauda prieku, ko viņu dzīvē ienesusi meitiņa Marta Luīze.
Foto: no albuma

Kitija Vāpa un Kristers Talcis pirms trīs mēnešiem kļuva par mammu un tēti mazajai Martai Luīzei. Tomēr vecāku jaunie
pienākumi nav šķērslis, lai sevi realizētu jomās, kas pašiem sirdij tuvas.

Marta piedzima Valmieras slimnīcā. Kitija stāsta, ka abi ar draugu ļoti gaidījuši meitiņu un savu dzīvi bez viņas nespēj iedomāties. Marta ikdienu padarot dzīvespriecīgu, košu un emocijām bagātu. Kad Marta piedzima, Kristers nevarēja būt līdzās Kitijai, jo tobrīd bija tālu prom no mājām. “Kristers ir karavīrs, strādā Nacionālajos bruņotajos spēkos. Kad biju devītajā grūtniecības mēnesī, viņam bija jādodas uz mācībām Ungārijā. Bet man blakus bija atbalsts – mamma un māsa,” stāsta Kitija.

Viņa atzīst, ka Kristera profesija ir ar savu specifiku, tas nozīmē, ka viņš ne vienmēr var būt kopā ar ģimeni, kad tas nepieciešams. Tomēr Kitija zina, ar cik lielu atbildības sajūtu, cieņu un patiku Kristers pilda pienākumus darbā. “Tagad, pēc meitiņas piedzimšanas, viņš biežāk ir kopā ar mums. Reizēs, kad Kristers dodas prom uz ilgāku laiku, regulāri sazināmies. Mēs gribam zināt, kā iet viņam, un Kristeram, protams, interesē, kā sokas mums. Mēs sazvanāmies, sūtu viņam meitas bildes un video, kuros viņš var redzēt, kā Marta aug ar katru dienu arvien lielāka un katru dienu ko jaunu apgūst. Arī tad, kad Marta bija tikko piedzimusi, Kristers viņu redzēja, sazinājās ar video zvanu. Tas bija emocionāls brīdis mums visiem. Novērtēju to, ka šodienas tehnoloģijas ļauj viņam attālināti būt kopā ar mums,” stāsta Kitija.

Kad Martas tētis ir mājās, ģimene bauda kopā būšanu – gan mājās, gan dodoties pastaigās. “Mums ļoti patīk dzīvot Cēsīs. Manuprāt, šī ir lieliska vieta ģimenēm ar bērniem. Šeit ir skaisti parki, svaigs gaiss, viss kluss un mierīgs. Mēs ikdienā daudz staigājam, ja vien laika apstākļi atļauj, tad esam ārā,” stāsta Kitija.

Pati jaunā māmiņa nupat uzsākusi neklātienes studijas. Kitija vēlas kļūt par interjera dizaineri. Viņa zina, ka spēs apvienot mazuļa audzināšanu ar mācībām, jo pats galvenais esot to patiešām gribēt: “Mans mērķis ir reiz atvērt savu uzņēmumu. Gribu darboties interjera dizaina jomā, tā ir radoša profesija, kurā iespējams izpausties. Mani nebaida, kā spēšu apvienot bērniņa audzināšanu ar mācībām, drīzāk uztveru to kā izaicinājumu. Un izaicinājumiem vienmēr esmu gatava. Man ir ļoti svarīgi sajust tuvo cilvēku atbalstu, un tāds man ir. Arī Kristers mani mudina tiekties pretī mērķim, sevi pilnveidot profesijā, kurā vēlos strādāt. Tādi mēs esam – viens otru atbalstām un iedvesmojam darīt lietas, kas patīk.”

Kitija ir ļoti smaidīga un pozitīva jaunā māmiņa, tomēr atzīst, ka dažkārt jūtas nogurusi. Tad vislabāk palīdzot relaksējoša pastaiga Cēsīs. “Protams, nu vairs neatliek tik daudz laika sev, kā tas bija pirms Martas piedzimšanas. Bet ar katru dienu arvien vairāk pārliecinos, ka daudzas jo daudzas lietas iespējams darīt arī kopā ar bērnu. Protams, viss atkarīgs arī no mazuļa temperamenta. Marta ir ļoti mierīgs un pacietīgs bērniņš. Turklāt, ja tas nepieciešams, nav jābaidās lūgt palīdzību tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem. Man līdzās ir ne tikai ģimene, bet arī tuvas draudzenes, kurām arī ir mazi bērniņi, viņas arī dalās savās zināšanās,” stāsta Kitija.

Jaunā māmiņa un tētis jau vairākkārt runājuši, ko gribētu Martai reiz iemācīt. Abi izlēmuši, ka meitiņu virzīs visdažādākajās jomās, lai viņa pati saprastu, kas patīk visvairāk. Tā, viņuprāt, esot liela laime – saprast, kas ir tā joma, kura ne tikai padodas, bet arī no sirds patīk.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *