Raksti

Jaunieši

Mācību olimpiāžu čempions – Ralfs Trofimovs

Strādā. Ralfs Trofimovs gūst labus rezultātus mācību olimpi­ādēs valsts līmenī. Jaunietis atzīst, ka tam jāgatavojas, jo rezultātu pamatā ir darbs.
Foto: no albuma

Cēsu Valsts ģimnāzijas 11.b klases audzēknis Ralfs Trofimovs nenoliedzami Cēsu novadā ir viens no godalgotākajiem mācību olimpiāžu dalībniekiem.

Ralfs ieguvis 2.vietu valsts līmeņa olimpiādē bioloģijā un angļu valodā un atzinību matemātikā, 1.vietu novada olimpiādē angļu valodā, bioloģijā, informātikā un matemātikā, 2.vietu novada olimpiādēs ķīmijā, ģeogrāfijā un fizikā un 3.vietu novada olimpi­ādē vēsturē! “Olimpiādēs valsts līmenī piedalos jau no 9.klases, katru gadu ar labiem sasniegumiem , bet priekšmeti, kuru olimpiādēs startēju, mainās – vienu gadu vienā, citu citā,” stāsta Ralfs.

Jaunietis vērtē, ka vislabāk viņam veicas bioloģijas olimpi­ādēs. “Šajā gadā, pašā gada sākumā, olimpiādes notika no mājām – caur pārraudzības programmu, lai nešmauktos, pēc tam jau pildījām darbus skolas vidē no skolas datoriem, bet tas tāpat skaitījās “attālinātā formātā”. Šādā formātā – pilnībā attālināti – notika gan bioloģijas, gan angļu valodas olimpiāde. Toties matemātikas olimpiādes valsts kārta notika Rīgā, tāpat arī informātikas olimpiāde,” pieredzē dalās Ralfs.

Uz jautājumu, vai mūsdienās visu olimpiāžu uzdevumi jāpilda elektroniskā veidā, viņš atbild, ka joprojām ir daļa, kas jāveic, rakstot uz papīra. Ralfs uzsver, ka visi priekšmeti viņam šķiet vienlīdz interesanti, nav viena favorīta. “Olimpiādēm gatavojamies ārpus stundām, piemēram, sagatavošanās bioloģijas olimpiādei parasti notiek visu Ziemassvētku brīvdienu laiku. Visām olimpiādēm kopā ar skolotājiem gatavojamies īpaši, tā nav, ka aizeju un iegūstu labu vietu. Ir jāstrādā,” atzīst olimpiāžu čempions.

Par nākotnēs plāniem runājot, Ralfs pārliecinoši dalās plānos: pēc ģimnāzijas beigšanas viņš plāno studēt medicīnu Rīgas Stradiņa universitātē.

Bioloģijas skolotāja Inita Kriškāne par savu skolēnu stāsta: “Tie galvenie kritēriji laikam ir precizitāte, augstas darbspējas un vēlme uzvarēt. Ralfam īpašs ir tas, ka viņam ir ļoti pozitīva attieksme. Viņš tiešām ir pieredzējis. Viņš jau 9.,10.klasē ieguva pirmo vietu valsts bioloģijas olimpiādē. Uz valsts olimpiādi parasti uzaicina trīsdesmit līdz piecdesmit labākos no novada olimpiādēm. Ralfam arī raksturīgs, ka viņš uzņemas atbildību un meklē mācību līdzekļus ārpus skolas materiāliem – nopietnu, zinātnisku literatūru gan grāmatās, gan internetā. Ar priekšmetu padziļinātu apguvi Ralfs aizraujas arī ārpus stundām. Ralfs arī ir ļoti vispusīgs. Piemēram, bioloģijas valsts līmeņa darbā ir jābūt ne vien spēcīgām bioloģijas zināšanām, bet arī ļoti labi jāorientējas informātikā, matemātikā un ķīmijā. Tāpat valsts līmeņa olimpi­ādēs nepieciešama diezgan liela daļa IT tehnoloģiju, programmatūru pārzināšana. No malas varbūt rodas iespaids, ka Ralfam viss padodas ļoti viegli, bet patiesībā puisis ir ļoti prasīgs pret sevi un iegulda daudz darba, lai pie šādiem sasniegumiem nonāktu.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *