Raksti

Jaunieši

Mācās iepazīt cilvēkus

Pārdomu brīdī. Artūram Jarullinam patīk būt cilvēkos, viņus iepazīt un palīdzēt.
Foto: Sarmīte Feldmane

“Man patīk darbs ar cilvēkiem,” saka līgatnietis Artūrs Jarullins.

Jaunietim ir 19 gadi, viņš kā brīvprātīgais bijis daudzos pasākumos. “No ārpuses viss šķiet ļoti vienkārši – pasākums notiek kā pēc grāmatas. Taču, kad esi starp rīkotājiem, saproti, cik viss ir trausli, jo kuru katru brīdi kaut kas var noiet greizi. To var saprast tikai, kad jau ir pieredze,” atzīst Artūrs. Viņš arī pastāsta, ka sākums nebūt nav viegls un vienkāršs, ir ļoti daudz jāmācās, īpaši jau saskarsmē ar cilvēkiem. “Ikdienā man apkārt nav daudz ļaužu, bet pasākumā uzreiz jārunā ar vairākiem, jāstāsta, jāskaidro lietas dažādu vecumu cilvēkiem, un pamazām vien iemācies saprasties,” pastāsta Artūrs.

Līgatnē pirms lieluzveduma “Māras zeme” viņam bija jāierāda skatītājiem vietas tā, lai tās aizņemtu pēc kārtas. Nebijis viegli vecākiem cilvēkiem izskaidrot, ka katrs nevar izvēlēties, kur šķiet ērtāk. Jauniešus pamācīt gan esot krietni vieglāk, un viņi teikto arī respektē. Kāda pasākuma koncertā Artūrs organizējis muzikantu uzstāšanos. Tad gan bijis liels uztraukums, neviena blakus nebija, kurš pateiktu, kā tālāk darīt.

“Strādā un saproti, ka algu nesaņemsi, bet pasākumā esi bez maksas, tas ir liels bonuss. Ikreiz jārēķinās, ka var būt sarežģītas situācijas, bet beigās vienmēr ir gandarījums. Ja rīkotāji ir apmierināti, ka viss izdevies, man prieks. Jaunieši, kuri sakrājuši vairāk punktu, tiek cildināti, tas arī ir stimuls, ceļ pašvērtējumu,” saka Artūrs un pārliecinājies, ka pasākumu rīkotājiem brīvprātīgie ir izdevīgi, jo viņiem jāizmaksā tikai pusdienas. Ja katram būtu jāmaksā par darbu, daudzi pasākumi apmeklētājiem būtu krietni dārgāki.

“Brīvprātīgā darbs pasākumos arī ir laba iespēja iepazīties. Pagājušogad festivālā “Laba daba” iepazinos ar jauniešiem no Jelgavas un Liepājas, arī šovasar satiksimies. Tā palielinās paziņu loks,” pastāsta Artūrs.

Ikdienā jaunietis diezgan daudz laika pavada sociālajos tīklos. Viņš atklāj, ka meklē skolu, kurā mācīties, jo diemžēl pirmā izvēle nebija īstā. Artūru interesē darbs ar cilvēkiem, sabiedriskās attiecības, patīk sarunas ar cilvēkiem, iepazīt viņus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *