Raksti

Jaunieši

Māca jauniešus debatēt

Šoruden skolu debašu turnīriem nosauktā tēma bija “Latvijas sabiedrībā ir vai arī nav pieprasījums pēc kvalitatīva mediju satura”. Vidzemes skolēnu debašu koordinatore Lauma Abramsone stāsta par gatavošanos: “Pozīciju aizstāvībai turnīros jaunieši izmantoja tirgus pētījumu datus par sabiedrības ieradumiem mediju patēriņā. Jaunieši atsaucās uz ekspertiem, analizēja pētnieciskās žurnālistikas ietekmi.” Skolu komandām palīdzēja sagatavoties debašu seminārā rīkotā meistardarbnīca.

Vidzemes mērogā turnīrā 1.vietu ieguva Vecpiebalgas vidusskolas komanda – Artūrs Oļševskis, Paula Diāna Šulca, Silvestrs Pē­tersons, skolotāja Rigonda Prīse, 2. un 3. vietu DACVĢ komandas – Olga Persaņa, Paula Grau­diņa, Elizabete Brante, kā arī komanda Aleksandra Ševeļeva, Santa Stūrīte un Emīls Ķilberts, skolotāja Inguna Irbīte.

Nākamajā – nacionālā līmeņa turnīrā -veicās Cēsu Valsts ģimnāzijas debašu debitantēm Antai Ziediņai, Laurai Eglītei un Diānai Kukorei – 3.vieta, skolotāja Lauma Abramsone. Šajā turnīrā individuālās balvas kā labākie runātāji saņēma Aleksandra Ševeļeva un Dāvis Krūmiņš no Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas, sagatavoja skolotāja Inguna Irbīte.

“Līdz ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju attīstību pasaulē pieaug mediju ietekme. Mediju patērētājiem jāveido prasme kritiski vērtēt informāciju. Tam ir izšķiroši svarīga nozīme gan atsevišķa cilvēka dzīvē, gan valsts labklājībā un drošībā kopumā,” stāsta L. Abram­sone. Īpaši būtiski ir veicināt mediju lietošanas iemaņas jauniešu vidū, par ko mediju eksperte A. Rožukalne saka: “Jaunieši ir galvenā interneta un televīzijas mērķ­auditorija, viņi ir visuzņēmīgākie un vieglāk ietekmējamie. Jaunieši nevis apzināti meklē mediju saturu, bet dreifē viegli saņemama satura okeā­nā”.

Mairita Kaņepe

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *