Raksti

Jaunieši

“Laukiem būt!” – iespēja jaunajiem

Jau desmito gadu Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Cēsu konsultāciju birojs rīko  mācību ciklu “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”. Otro gadu tas notiek sadarbībā ar Siguldas biroju.

“Tā ir iespēja lauku jauniešiem no 18 līdz 40 gadu vecumam, kā arī jaunpienācējiem laukos, kam ir ideja uzņēmējdarbībā vai to meklē un vēlas strādāt laukos. Viņi, apmeklējot “Laukiem būt!” nodarbības, mācīsies, attīstīs un īstenos savu ieceri,” saka “Laukiem būt!” Cēsu biroja koordinatore Gunda Kazerovska un piebilst, tā kā pēdējos gados no pilsētām uz laukiem pārcēlušās jaunas ģimenes, jauni uzņēmīgi cilvēki, arī viņiem mācības ir iespēja attīstīt uzņēmējdarbību.

“Bieži vien ir ideja, kuru gribas attīstīt, bet mācību laikā, attīstot ieceri, tiek izvēlēta cita nodarbošanās. Cits pārliecinās, ka izraudzītā nozare ir tieši tā, ar ko gribētu nodarboties, kāds savukārt gūst ierosmi sadarbībai, lai savu ideju īstenotu,” saka G.Kazerovska.

Mācībās tāpat kā citus gadus būs nodarbības par uzņēmējdarbības un grāmatvedības pamatiem, finanšu piesaistes iespējām dažādos projektos, biznesa plāna izstrādi, finanšu analīzi un plānošanu, par mārketingu un reklāmu, prezentēšanas prasmes, pieredzes apmaiņas braucieni pie bijušajiem mācību un konkursa dalībniekiem.

Ik gadu mācības apmeklē desmit un vairāk interesentu. Katram ir kāda ideja: kāds vēlas audzēt ko tradicionālu, darīt tradicionālas lietas, citam ir arī oriģinālas ieceres. G.Kazerovska pastāsta par Māri Skujiņu, kurš Līgatnē ierīkoja briežu vērošanas staciju. Pēc mācībām viņš biznesa ideju aizstāvēja un piedalījās “Leader” projektu konkursā, kur ieguva finansējumu. Tā mācībās un ideju konkursā piedalījās Mārtiņš un Sintija Elsti, kuri audzē stādus, dārzeņus un ogas un jau pazīstami plašā apkārtnē ar zīmolu “Zaļumnīca”. Ir daudzi citi veiksmīgi piemēri, kad jaunie uzņēmēji īsteno savas ieceres.

“Pieredze rāda, ka vislabāk veicas tiem, kuri dara no sirds, darbs, ko izvēlējušies, viņiem patīk. Ne reizi vien jaunie uzņēmēji pārliecinājušies, ka tas, ko dara it kā papildus, patīk un padodas labāk, un sāk veiksmīgi nodarboties ar to,”  stāsta G.Kazerovska un uzsver, ka, lai sāktu uzņēmējdarbību, bez zināšanām neiztikt.

Pasākuma mērķis ir atbalstīt gados jaunu cilvēku uzņēmējdarbības uzsākšanu laukos, attīstīt zināšanas uzņēmējdarbībā, pieredzi un kompetences.

Pēc mācībām būs iespēja piedalīties jauno uzņēmēju konkursā “Laukiem būt!” un iegūt vērtīgas naudas balvas savas biznesa idejas attīstībai un īstenošanai. Mācību dalībnieki var būt arī tie jaunieši, kas pasākumā un konkursā piedalījušies iepriekšējos gados.

“Laukiem būt!” mācībās līdz šim piedalījušies 1942 jaunieši. Konkursā startējuši 513 jaunieši. Sīkāku informāciju par pasākumu var iegūt vietnē laukutikls.lv. Jāpiesakās līdz 14.oktobrim, bet 15.oktobrī plānota informatīvā diena. Pieteikties var Lauku konsultāciju centra birojā, rakstot gunda.kazerovska@llkc.lv.

Tas, kā notiks informatīvais pasākums, atkarīgs no epidemi­oloģiskās situācijas valstī. Tie, kuri pieteiksies, saņems detalizētāku informāciju. G.Kazerovska uzsver, ka jārēķinās ar to, ka vismaz daļa mācību notiks attālināti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *