Raksti

Jaunieši

Labākais vokālists Latvijas METĀLA mūzikā

Tie, kuri seko līdzi Jauniešu lapas spēlei “Divkauja”, būs pamanījuši, ka spēles dalībniekus šogad vērtē Divi gudrie- Didzis un Marko.

Uz sarunu pavasarīgās noskaņās aicinājām cēsnieku Marko Rasu, lai iepazītu 24 gadus veco puisi.

Marko beidzis Cēsu valsts ģimnāziju, absolvējis Latvijas Universitātes filoloģijas fakultāti, kurā studējis klasisko filoloģiju, kas cieši saistīta ar senās Romas un Grieķijas kultūru, tradīcijām, literatūru un daudz ko citu. Viņš kādu laiku līdztekus mācībām strādājis Rīgā un jau sācis pierasts pie galvaspilsētas ritma. Nu studijas Marko ir jau aiz muguras, puisis atgriezies dzimtajās Cēsīs, kas viņam šķiet mīļa un jauka pilsēta.

“Esmu ne tikai Cēsu, bet arī savas valsts patriots,” saka Marko un atklāj līdztekus darbam profesijā viņa lielākā aizraušanās ir mūzika. Marko jau trīs gadus ir metāla apvienības jeb kā citi dēvē progressive death metal grupas “Lassie the Cat” solists. Spēlējis arī grupā “Solaris”. Pagājušajā gadā Marko ieguvis titulu gada labākais vokālists Latvijas metāla mūzikā.

“Esmu beidzis Cēsu mākslas skolu, bet tagad nedaudz nožēloju, ka neesmu mācījies arī mūzikas skolā. Tas man tagad noderētu. Kādu laiku jau apgūstu ģitārspēli, bet ne tādēļ, lai to spēlētu grupā. Tas sevis pilnveidošanai,” saka Marko un, vaicāts pastāstīt vairāk par grupu ““Lassie the Cat”, saka : “Grupa man ir hobijs, ja tā var teikt, taču esam auguši arī profesionāli. Ja paskatās, kādi bijām sākumā, tad progress ir acīmredzams. Dažādos festivālos ir nācies arī spēlēt kopā ar citām pašmāju un ārzemju grupām, domāju, ka mēs uz viņu fona izskatāmies labi. Dziesmas mums ir dažādas, bet viena ir arī par Cēsīm ar nosaukumu “Cēsīs mūs nesaplēsīs”. Dziesmu teksti ir gan latviešu, gan angļu valodā. Man šķiet, ka latviski dziedāt ir vieglāk, lai gan daudzi latviešu mūziķi dziesmām izvēlas tieši angļu tekstus. Varbūt tas tādēļ, ka dažkārt šķiet, svešā valodā vieglāk izpausties. bet varbūt tā ir iespēja paslēpties,” saka mūziķis .

Marko, stāstot par sevi, atklāj, ka viņam ik pa laikam nepieciešams pabūt vienam, lai varētu mierīgi padomāt un sakārtot sevi.

“Laikam jau tādēļ ik pa laikam ceļos pirms saullēkta un dodos uz copi. Man patīk vienam ezermalā pasēdēt. Klusumā. Kādreiz pat varbūt neko nedomāju, vienkārši izbaudu mieru un klusumu,” pārdomās dalās cēsnieks.

Vaicāts, ko pēc divām šīs sezonas “Divkaujas” spēlēm domā par dalībniekiem, Marko teic, ka svarīgākais, lai jaunieši prastu izteikt viedokli.

“Man patīk, ja jaunietis ir domājošs. Ja spēj atbildēt uz jautājumu, pat varbūt nezinot pareizo atbildi,” teic Marko Rass. Vairāl lasiet sestdienas Druvā.( 17.04.2010) Liene Lote Grizāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *