Raksti

Jaunieši

Komandā var daudz izdarīt

Savā novadā. Raunas novada domes deputāts Elvijs Reķis ir jaunākais domē.

Raunēnietis Elvijs Reķis ikdienā ir aizņemts. Daudz kas jāpaspēj.Elvijs ir tirdzniecības uzņēmuma pārstāvis Vidzemē. “Man patīk, ka pats var plānot darbalaiku. Nezinu, vai esmu tirgotājs, man patīk runāt ar klientiem, dibināt kontaktus,sadarbību,” saka Elvijs. Studējis mārketingu, ieguvis bakalaura grādu, ir doma turpināt studijas.

Elviju raunēnieši pazīst kā futbola komandas kapteini. Viņš allaž aktīvi iesaistās organizatorisku jautājumu risināšanā, sporta spēļu rīkošanā. “Sports ir man mīļš hobijs,” bilst jaunietis.

Pirms pašvaldību vēlēšanām, kad tika veidota jaunā komanda , Elviju uz sarunu uzaicināja domes priekšsēdētāja Evija Zurģe. “Jautāja, vai negribētu iet viņas sarakstā, jo meklējot jaunus, darbīgus, pazīstamus cilvēkus. Apdomājos, kāpēc ne. Tādu iespēju negribējās laist garām,” saka Elvijs. Priekšvēlēšanu laiku viņš sauc par interesantu. “Patika tikšanās ar iedzīvotājiem, ar konkurentiem. Man lielu uzmanību nepievērsa. It kā biju komandā, bet tanī pašā laikā visu vēroju no malas. Par mani neviens neko sliktu nevarēja pateikt. Ja piedalīšos nākamajās vēlēšanās, tad jau jārēķinās, ka būs pārmetumi, ka kaut kas nav izdarīts vai vajadzēja rīkoties citādi,” pārdomās dalās novada domes deputāts. Elvijs Reķis ir Raunas novada domes jaunākais deputāts. Viņam ir 28 gadi. Kolēģis, pieredzējušais domes deputāts Aivars Damroze par Elviju saka – daudzsološs, ieinteresēts, centīgs, ātri mācās.

Elvijs gan smej, ka būt jaunākajam nav ne labi, ne slikti. Pirmajās divās domes sēdēs ieklausījies, balsojis, kā pirms tam pieredzējušie kolēģi pārliecinājuši. “Tagad jau saprotu, kā tiek pieņemti lēmumi, kā diskusijās līdz tiem nonākam.
Ir daudzi jautājumi, kur man ir atšķirīgs viedoklis. To aizstāvu. Ne brīdi neesmu juties neuzklausīts.

Esi par vai pret, pārrunājot ar citiem, atrodi labāko variantu,” atklāj deputāts un uzsver, ka Raunas domes deviņi deputāti ir komanda. Divi, kuri skaitās opozīcijā, netiek atstumti, visi kopā diskutē, pieņem lēmumus.

Par svarīgāko lēmumu, ko dome pieņēmusi, Elvijs atzīst Raunas vidusskolas direktoru maiņu. “Nebija viegli to pieņemt. Tagad jau var teikt, ka tas bija pareizs. Par skolu jādomā perspektīvā,” bilst Elvijs un pauž pārliecību, ka Raunas vidusskolai ir nākotne. Viņš arī piebilst, ka daudzi raunēnieši bērnus sūta uz citām skolām, bieži vien ne jau tāpēc, ka tās būtu labākas, bet stila pēc. Arī pats pēc pamatskolas aizgājis mācīties uz Cēsīm, bet pēc gadumijas atgriezies. Pietrūcis savējo – draugu, ierastās vides, arī apnikusi braukāšana. “Pēc vidusskolas pamēģināju pastrādāt ārzemēs. Pēc diviem mēnešiem sapratu, ka gribu būt Latvijā, man tās pietrūka, tāpat radu, draugu,” pastāsta raunēnietis un atgādina, ka cilvēki ir dažādi, katram savas intereses un vēlmes.

Ne reizi dzirdēts, ka aktīvs cilvēks kļūst par deputātu, lai kaut ko mainītu, zina, ka kaut kas jādara citādi. “Ne jau mani kaut kas īpaši neapmierināja. Gribējās pārbaudīt, kā viss notiek, piedalīties. Zināju, ka manā atbildībā būs sports novadā. Domājam par jaunu futbola laukumu. Prātīgāk būtu būvēt jaunu. Tas nav lēti, bet vai ieguldīt tagadējā būs izdevīgāk? Jāpiesaista eksperti, lai izvērtē. Jārunā Futbola federācijā, jāmeklē iespējas,” par darāmo pastāsta deputāts.

Par Raunas novada nākotni Elvijs saka – tāda pati kā laukiem visā Latvijā. “Cilvēki nejūtas droši. Atkal izskan brīdinājums, ka būs krīze. Ekonomiskā situācija ietekmē arī demogrāfisko. Nav arī jaunajām ģimenēm, kur dzīvot. Lai ņemtu kredītu, jābūt drošam, ka samaksāsi. Un vēl aizbraucēji. Katrs dzīvē meklē savu vietu,” pārdomās dalās Elvijs Reķis.

Brīvo laiku patlaban Elvijs velta, lai pēc traumas atgrieztos sportā. “Draudzene uzdāvināja bīgla kucēnu, jāved pastaigā, būs jāved arī uz skolu. Patlaban draudzene vēl kādu laiku strādās ārzemēs, bet atgriezīsies. Domājam par dzīvokli,” atklāj Elvijs.
Vēl viņu interesē vīnzinība. “Visu laiku var mācīties, bet nekad visu nezināsi. Plaša nozare. Tas ir interesanti,” bilst raunēnietis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *