Raksti

Jaunieši

Katra gaumei

Pagājušais mēnesis mūs palutināja ar dažādiem koncertiem un izpildītājiem. Tepat Cēsīs viesojās Gustavo ar domubiedriem, jauno koncertprogrammu sniedza A.Mielavs un “Pārcēlāji”. Latvijā viesojās Iggi Pop un aizvadīta kārtējā Hansa disko nakts. Kā saka: “Katrai gaumei savs!”

Pašai šķiet, ka ļoti jauks un izdevies bija A. Mielava koncerts. Mūziķis starp dziesmām labprāt parunājās ar publiku, pastāstīja par savām jaunajām dziesmām vai vienkārši pajokoja. Domāju, ka visi pēc koncerta bija gandarīti par Mielava un “Pārcēlāju” uzstāšanos.

Nelielā sarunā pirms koncerta Cēsīs A. Mielavs stāstīja, ka jaunajā platē ir 12 dziesmas, kuru vārdus, kā allaž, ir rakstījis pats. Mūziku tapusi kopā ar Gintu Solu, bet aranžējumi – strādājot visiem Pārcēlājiem.

“Ar rezultātu esam mierā – domas un mākslas saplūsme notika ļoti organiski. Dziesmas ir dzimtajā valodā. Latviešu. Kas šajā diskā ir jauns? Jaunas ir dziesmas. Nedomāju, ka cilvēki, kuri nāk uz mūsu koncertiem, nāk citu iemeslu dēļ vai gaida, lai mēs būtu atšķirīgi. Ticu, ka viņi gaida mūs tādus, kādi esam – patiesus. To varu apsolīt arī šajā reizē,” atzina A.Mielavs.

Jautāts, kādēļ jaunā plate saucas ”Tad, kad pasauli pārdos”, mūziķis atbildēja, ka tā ir rinda no dziesmas „Ar siltu plaukstu”.

“Viss dzejolis varētu sniegt atbildi uz šo jautājumu. Ieklausieties! Kā jūtamies līdzās pārējiem latviešu mūzikas pārstāvjiem? Laikam jau mēs nejūtamies ne blakus, ne priekšā, ne aiz. Mēs diemžēl esam paši par sevi. Joprojām neredzu domubiedrus latviešu mūzikā. Ja nu vienīgi jūsu novadniekā Valdī Atālā,” domās dalījās mūziķis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *