Raksti

Jaunieši

Jauniešu centri sniedz iespējas

Priekuļu novadā darbojas vairāki jauniešu centri, no kuriem visaktīvākā rosība notiek Liepas jauniešu centrā “Apelsīns”.

Jaunatnes lietu speciāliste Maija Ozoliņa pastāstīja, ka jaunieši no “Apelsīna” vasarā piedalījās dažādās nometnēs, bet šo­brīd ir “Erasmums+: jaunatne darbībā” nedēļu garā projektā Slovākijā, veicinot jauniešu mobilitāti un pārrunājot dažādas tēmas, tai skaitā par aizspriedumiem sabiedrībā. Tāpat jaunieši gatavojas Helovīna svinēšanai oktobra beigās, bet novembrī piedalīsies tradicionālajā Lāčplēša dienas lāpu gājienā un svinēs valsts 101.dzimšanas dienu.

Mārsnēnu jauniešu centrs “Tramplīns” pārtapis par vietu, kur vairāk brīvo laiku saturīgi pavada galvenokārt mazāki bērni. Centrs atrodas Mārsnēnu Tautas nama paspārnē, Tautas nama vadītāja Santa Kalniņa skaidro, ka lielākie bērni mācās ārpus pagasta, mājās atbrauc vēlu un visi ir pietiekami noslogoti un nodarbināti, tādēļ centrā vairāk darbojas pamatskolas vecuma bērni. Tā rudenī kopā lasa lapas un veido dekoratīvas kompozīcijas, Dzejas dienu laikā deklamēja dzejoļus, bērni labprāt spēlē galda spēles, kā arī ir izrādījuši interesi par teātra spēlēšanu, tāpēc, ja viss izdosies, iespējams, līdz Ziemassvētkiem tiks sagatavota neliela izrāde, ar ko iepriecināt mārsnēniešus. Santa Kalniņa: “Galvenais, ka bērniem ir, kur atnākt, darboties, viņiem ir interesanti. Tad atnāk arī vecāki, redz, kas notiek Tautas namā.”

Savukārt Priekuļu jauniešu centrs “Rest[e]” ir pārcēlies uz jaunām telpām, pamazām tiek plānota centra tālākā darbība.

Iveta Rozentāle

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *