Raksti

Jaunieši

Jaunieši papildinās digitālās prasmes

AR IZDOMU. Ja ir ballīte, tad ir arī jautrība. Biedrības “Dari Vari” valdes priekšsēdētājs Edgars Muktupāvels atbilstoši pozē pie jauniešu centra “Apelsīns” meiteņu izgreznotās manekenes.
Foto: no albuma

Priekuļu novada Liepas pagasta jauniešu centrs “Apelsīns” un biedrība “Bērnu un jauniešu centrs “Dari Vari”” īsteno kopīgu projektu “E@Jaunietis” jauniešu digitālo prasmju pilnveidošanai. Neformālā atmosfērā 18. jūlijā dārza ballītesnoskaņās notika projekta atklāšana.

Centra vadītāja Maija Ozoliņa teic, ka tēma ir pašu jauniešu ideja, piedaloties aktivitātēs un pārliecinoties, cik digitālās prasmes ļoti nepieciešamas: “Jauniešiem, iesaistoties dažādos Eiropas projektos, bieži jārāda projekta laikā izdarītais, tāpat arī skolā bieži vien jāprezentē sevi un savi darbi, kā arī šīs prasmes būs noderīgas, veidojot karjeru nākotnē.”

Piecās nodarbībās, kas notiks Priekuļu novadā, jaunieši apgūs, kā pat ar viedtālruni nofotografēt labas kvalitātes attēlus, video, salikt visu kopā, izveidot plakātus, infografikas. Jaunieši, kas ir projekta iniciatori, paši to vada, tāpēc veido plakātus, lai ieinteresētu arī vienaudžus iesaistīties digitālo prasmju pilnveidošanas nodarbībās, kuras vadīs speciālisti.

Nodarbību laikā projekta inici­atori prezentēs projektu citiem jauniešiem, fotografēs, filmēs, veidos prezentācijas par jauniešu iesaisti un paveikto nodarbībās, pilnveidos savas projekta vadības un digitālās prasmes, gatavojoties noslēgumam nākamā gada pavasarī.

Maija Ozoliņa teic, ka atklāšanas pasākumā piedalījās gan cilvēki ar ilggadīgu pieredzi, gan jaunieši, kuriem šī būs pirmā iesaistīšanās projektos. Saliedē­joties notika iesildīšanās aktivitātēs un radošās darbnīcās, kā arī iepazīšanās ar projekta ideju autoriem.

Jauniešu centrs “Apelsīns” ārkārtējās situācijas laikā katru nedēļu rīkoja arī dažādus radošus izaicinājumus, bija jāveido optiskās ilūzijas, jāpilda atjautības uzdevumi, jāiepazīst pagasts, jādalās ar jauniem ieradumiem, kas iegūti šajā laikā. Dārza ballītē notika arī uzvarētāju apbalvošana.

Priekuļu novada Liepas jauniešu centrs “Apelsīns” un biedrība BJC “Dari Vari” piedalījās Iz­glītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam “Atbal­stam iniciatīvām jauniešu izglītības veicināšanai un iekļaušanai sabiedrībā” projektu konkursā, kurā projekts “E@Jaunietis”, ieguva apstiprinājumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *