Raksti

Jaunieši

Jaunieši izrāda Bībeles stāstus

Pilsētā. Cēsnieki Alberts Trucis un Beāte Agneta Rause gaida ierodamies jauniešus no citām pilsētām, kurus iepazinuši , veidojot un spēlējot izrādi “Daniela noslēpumi”.
Foto: Mairita Kaņepe

Četri Cēsu puses jaunieši labprāt piedalījušies vēsturiskos notikumos balstītā izrādē “Daniela noslēpumi”. Par šo pieredzi ar prieku stāsta Beāte Agneta Rause un Alberts Trucis, kurš ar
dvīņubrāli Ernestu, Dāvidu Mucenieku, Agri Reiznieku iejutās aktieru lomās.

Izrādē “Daniela noslēpumi”, kas balstīta vēsturiskos notikumos, aprakstītos Bībelē, pavasarī pieteicās piedalīties vairāk nekā 20 Latvijas jaunieši no piecām pilsētām. “Kopā jauki pavadījām laiku, izveidojāmies kā komanda,” uzsver cēsnieki. Viņi ir gandarīti, ka uzvedumu 20. novembrī uz 2. pamatskolas skatuves izrādīs arī savas pilsētas jauniešiem.

Kristīgo skautu organizācijas “Ceļa meklētāji” viens no dalībniekiem Alberts Trucis stāsta, ka vasarās jaunieši, tiekoties nometnē, vienmēr rāda arī pašu iestudētu uzvedumu. Šovasar Limbažu novadā pie Kaijciema satikušies ap 600 dalībnieku. Nometnē “Daniela noslēpumi” pirmizrāde notikusi citādi – piecās daļās. Katra daļa spēlēta savā vakarā. “Mācītājs teica uzrunu, notika dziedāšana, līdz pienāca laiks teātrim. Visi gaidīja šo vakara kulmināciju,” atceras Alberts Trucis. “Mācoties no iepriekšējo gadu kļūdām, aktieriem, kas par tādiem pieteikušies brīvprātīgi, šogad mēģinājumi rīkoti nevis Rīgā, bet citās pilsētās. Tā nu četri Cēsu puses jaunieši draudzīgi ar vienu transportu devušies uz katru no tām – vistālākās iepazītas Kurzemē. Kopmēģinājumiem izraudzītas Lieldienas, Maija svētki un Jāņu brīvdienas.

“No visiem stāstiem Bībelē aizraujošākais man vienmēr šķitis stāsts par Danielu. Tagad bija iespēja pašam stāstā darboties,” to, kāpēc pieteicies izrādē līdzdarboties kā aktieris, pamato Alberts Trucis. Ar izrādēm vienā nedēļā apceļota Lubāna, Valmiera, Ogre, Liepāja, Dobele. “Dobeli ne reizi vēl nebiju redzējusi, Lubānu ar,” saka Beāte Agneta Rause. Izrādēs viņa apliecināja arī prasmes, kuras apguvusi mūzikas skolā.

“Izrāžu nedēļā biju kopā ar ļoti dažādiem cilvēkiem. Esmu vidusskolnieks, bet daži jaunieši jau uzņēmēji. Tagad varu sacīt – tā bija neaizmirstamākā nedēļa manā mūžā,” apgalvo Alberts Trucis. “Viens no lielākajiem ieguvumiem, ka satiku jauniešus no visas Latvijas, ieguvu draugus, kuri man liek par pasauli domāt plašāk. Sapratu, ka, gūstot pieredzi, pilnveidoju pats sevi. Tik lielu projektu ir vērts atvest uz Cēsīm.”

Mairita Kaņepe

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *