Raksti

Jaunieši

Jaunieši gūst iedvesmu

Klausās un mācās. Pārgaujas jaunatnes mini foruma ietvaros jaunieši ar interesi un azartu veica improvizatora, radio SWH ētera balss un pasākumu vadītāja Valda Sila uzdevumus.
Foto: Marta Martinsone - Kaša

Pārgaujas novadā jaunatnes mini forums “Pacel ideju” kļuvis par tradīciju. Tā mērķis iedvesmot jauniešus izvēlēties un īstenot mērķus, kā arī ar savām idejām bagātināt novada dzīvi.

Šis pasākums ieguvis īpašu vietu ikgadējo notikumu vidū. Pārgaujas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste Iluta Beķere stāsta, ka mērķis ir radīt jauniešiem vēlmi aktīvi darboties, kā arī veicināt komunikāciju, ideju ģenerēšanu un realizēšanu. “Mēs gribam iedvesmot novada jauniešus nebaidīties no izaicinājumiem, nebaidīties realizēt savas idejas. Kad pirms trim gadiem sāka rīkot mini forumu, mērķis bija virzīt jauniešus attīstīt savu uzņēmējdarbību. Tomēr jāsaprot, ka devītās vai desmitās klases skolēniem tas vēl nav tik ļoti aktuāli. Tādēļ nu pasākums balstīts uz jauniešu saliedēšanu un uz to, lai viņiem iedotu drošības sajūtu pašiem uzņemties iniciatīvu dažādās jomās. Šoreiz visas dienas garumā par dažādām aktivitātēm rūpējās improvizators, radio SWH ētera balss un pasākumu vadītājs Val­dis Sils. Esmu pārliecināta, ka šāds pasākums ik gadu ir nepieciešams. To pierāda fakts, ka mini-forumu apmeklē arvien vairāk jauniešu, kā arī pagājušā gada foruma ietvaros tika izveidota jauniešu grupa, kura aktīvi iesaistās novada pasākumos, palīdzot organizatoriskos jautājumos, gādājot, lai arī jauniešiem šos pasākumus būtu interesanti apmeklēt,” stāsta I. Beķere.

“Pacel ideju” šogad piedalījās teju 30 jaunieši no Straupes, Stalbes un Raiskuma pagasta. Pārgaujas novada jaunatnes lietu speciāliste mini foruma dalībniekus iepazīstināja ar šajā gadā paš­valdības izstrādāto plānošanas dokumentu “Pārgaujas novada jaunatnes politikas stratēģiju 2019. – 2023. gadam”, pastāstot par prioritārajām jomām darbā ar jaunatni un par to, kas jaunatnes jomā būtu jāpaveic jau nākamgad.

Mini foruma pirmajā daļā iedvesmas stāstos dalījās Pārgaujas novada iedzīvotājas. Fotogrāfe un grafiskā dizainere Marta Mar­tinsone – Kaša dalījās pieredzē, kā veicinājusi savu izaugsmi, uzsverot vērtīgu atziņu – negaidīt, kamēr iespējas atnāks pašas, bet meklēt tās. Savukārt ķīmijas un bioloģijas skolotāja Ketija Nē­ringa – Martinsone jauniešiem stāstīja par saviem sasniegumiem loka šaušanā. Viņa atzina, ka ir ļoti būtiski attīstīt talantus un iemaņas, kas pašiem patīk un interesē. Viņas iknedēļas treniņi loka šau­šanā devuši rezultātus – Ketija ieguvusi pirmo vietu Eiropas 3D loka šaušanas sacensībās.

“Esmu cilvēks, kuram patīk izdarīt lietas līdz galam. Tieši tas, ka sākotnēji man loku šaušana nepadevās, bija iemesls turpināt tikmēr, kamēr izdosies. Un tā tas kļuva par vaļasprieku profesionālā līmenī. Pirms čempionāta ik nedēļu piedalījos sacensībās, bija intensīvs treniņu grafiks. Bet tas nebija grūti, jo darīju to, kas man patīk un padodas. Pieliekot pūles treniņos, ieklausoties trenera ieteikumos, viss izdodas. Jauniešiem stāstīju, kā no pavisam ikdienišķas loku šaušanas nokļuvu līdz Eiropas čempionātam un ieguvu pirmo vietu. Ar šo stāstījumu mans mērķis bija motivēt jauniešus izvēlēties sirdij tuvu nodarbošanos, jo tas, manuprāt, ļoti palīdz ikdienas dzīvē. Bija prieks redzēt ieinteresētus klausītājus,” stāsta K. Nēringa – Martinsone.

Foruma dalībnieki, darbojoties grupās, arī rosināja un apsprieda, kādas idejas novadā varētu piedāvāt īstenot nākamajā gadā. Gustavs Bērziņš, Pārgaujas novada jauniešu biedrības dalībnieks, vērtē, ka pasākums bijis iedvesmojošs: “Mēs gribam, lai šim par tradīciju kļuvušajam pasākumam būtu pievienotā vērtībā, lai katrs atnākušais sadzirdētu iedvesmojošus vārdus, ieklausītos veiksmīgu cilvēku stāstos. Cilvēki, kas sevi realizējuši sev tuvās jomās, stāstīja, kā tikuši līdz saviem mērķiem. Tas ir iedrošinājums citiem. Iedvesmas stāsti mums liek uz lietām un situācijām paraudzīties no cita skatupunkta. Tie mums liek aptvert, ka nav nesasniedzamu mērķu. Ja vien ļoti kaut ko gribas panākt, ja ir laba ideja, tad tās realizēšanā noteikti palīdzēs draugi un domubiedri.” Jaunietis vērtē, ka Pār­gaujas mini forumā bijis iespējams ne tikai satikties ar sen neredzētiem vienaudžiem, bet iepazīties arī ar novada jauniešiem, kas līdz šim nav bijuši pazīstami.

Marta Mar­tinsone – Kaša dalījās pieredzē, kā veicinājusi savu izaugsmi, uzsverot vērtīgu atziņu – negaidīt, kamēr iespējas atnāks pašas, bet meklēt tās.

FOTO: Iluta Beķere

Ketija Nē­ringa – Martinsone jauniešiem stāstīja par saviem sasniegumiem loka šaušanā. Viņa atzina, ka ir ļoti būtiski attīstīt talantus un iemaņas, kas pašiem patīk un interesē.

FOTO: Iluta Beķere

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *