Raksti

Jaunieši

Jaunā pianiste izcīna otro vietu starptautiskā konkursā

Alise Karlīna Gārša.
Foto: no albuma

Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas 4.kursa audzēkne Alise Karlīna Gārša Starptautiskajā pianistu konkursā “Orbetello International Piano Competiton 2022”, kas norisinājās attālināti, konkursa dalībniekiem iesūtot video, ieguva augsto otro vietu.

Jautāta, ar kādām sajūtām piedalījusies konkursā, Alise Karlīna stāsta: “Jau iepriekš esmu piedalījusies “Orbetello” pianistu konkursā. Šogad konkurss norisinājās attālinātā formātā, bija jāsūta video ieraksti. Konkursā piedalījās vienaudži no vairākām pasaules valstīm: Japānas, Polijas, Ķīnas, Rumānijas.”

Konkurss norisinājies tikai vienā kārtā, tādēļ, gatavojot video ierakstu, nācās krietni nopūlēties. “Gatavojot ierakstu, sapratu, ka uzstāties klātienē ir nesalīdzināmi vieglāk,” par attālināto konkursa formātu pieredzē dalās jaunā pianiste. “Lai arī klātienē vienmēr traucē uztraukums, tomēr ierakstos ir pamanāmas visas tehniskās neprecizitātes, kā arī ir sarežģītāk sadzirdēt emocionālo niansi.” Pianiste izpildījusi Mocarta sonātes Re mažorā pirmo daļu un Šopēna Pirmo balādi. Kon­kur­sam Alise Karlīna sagatavojusies ar divu pedagogu gādību. “Gribu teikt lielu paldies savām skolotājām Ilzei Maz­kalnei un Benitai Zvīgulei par ieguldīto darbu,” tā jauniete.

Konkursa video bija jāiesūta līdz 20.aprīlim, savukārt rezultāti tapuši zināmi tikai nupat. Pianistes grupā bijuši 13 dalībnieki, bet tikai divi no viņiem no Latvijas skolām. “Es regulāri piedalos gan Latvijas, gan starptautiska mēroga konkursos un meistarklasēs. Viens no nozīmīgākajiem sasniegumiem man ir Jūrmalas konkursā iegūtā 2.vieta,” stāsta jaunā pianiste, piebilstot, ka arī nākotni saista ar klavierspēli. Alise Karlīna plāno stāties Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un pēc tam vēl turpināt studijas Francijā, kam gatavojoties viņa apgūst franču valodu.

“Spēlēju klavieres no piecu gadu vecuma, bet tikai pēdējos gados esmu sapratusi, cik grūts un darbietilpīgs ir ceļš, lai kļūtu par pianistu. Uzskatu, ka tā nav tikai vingrināšanās klavierspēlē un piedalīšanās koncertos, konkursos. Cenšos arī sevi fiziski stiprināt – nodarbojos ar jāšanu, peldēšanu, vingrošanu, ļoti bieži dodos pastaigās dabā,” par daudzpusīgajām interesēm stāsta divdesmitgadīgā pianiste.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *