Raksti

Jaunieši

Ir mērķi un idejas

Jauns amats, jauni pienākumi. Par Cēsu novada Jauniešu domes priekšsēdētāju nākamajiem diviem gadiem kļuvusi Elizabete Ulmane.
Foto: no albuma

Par Cēsu novada Jauniešu domes priekšsēdētāju kļuvusi Cēsu Valsts ģimnāzijas 11. klases skolniece Elizabete Ulmane.

Elizabete Jauniešu domē sākusi darboties pagājušajā gadā. Iesaistoties dažādos projektos, sapratusi, ka Jauniešu dome ir īstā vieta, kur radoši pavadīt laiku, vieta, kur realizēt jaunas idejas. Elizabete atzīst, ka viņas mērķis nav bijis kļūt par priekšsēdētāju, jo ikdienas pienākumu pēc mācībām jau tā esot gana daudz. Jauniete dejo tautas deju kolektīvā “Kande” un strādā florbola sekretariātā.

“Vasaras nogalē saistībā ar Jauniešu domes priekšsēdētāja amatu mani uzrunāja jaunatnes lietu speciāliste Iveta Jermolājeva. Vēlēšanās uz šo amatu kandidēju es un mana draudzene, kas arī aktīvi darbojas Jauniešu domē,” stāsta Elizabete, piebilstot, ka draudzību vēlēšanu rezultāti neesot ietekmējuši.

Jaunā priekšsēdētāja atzīst – sajūtas pēc vēlēšanām bijušas pacilājošas, patīkamas: “Protams, sākumā jutos arī nedaudz apjukusi. It kā nekas nav mainījies, tikai amata nosaukums. Tomēr ar katru dienu arvien vairāk izprotu savus pienākumus un apzinos atbildību.” Jauniešu domes priekšsēdētāja amata pienākumi ietver domes sēžu vadīšanu, komandas saliedēšanu un citus organizatoriskus darbus, tomēr E. Ulmane arī skaidri zina – jebkurš priekšsēdētājs ir konkrētā uzņēmuma, organizācijas vai biedrības “seja”.

Jauniešu domē vēlēšanas notiek ik pēc diviem gadiem. Jau tagad Elizabetei ir vairākas idejas, kuras vēlas īstenot: “Es gribu vairāk attīstīt sadraudzību ar citu novadu jauniešu domēm, jo ticu, ka kopā mēs varam paveikt lielas lietas un, kopā darot, varēsim izdarīt daudz. Protams, ir arī idejas par pasākumu rīkošanu. Esam ieplānojuši vasarā organizēt skolēnu un vidusskolēnu koru un deju kolektīvu sadraudzības pasākumu.”
Elizabete labprāt iesaistās vietējā mēroga aktivitātēs, tāpat labprāt dodas pieredzi gūt arī ārpus Latvijas. Nākamā gada martā Elizabete kopā ar komandu dosies uz Itāliju. “Es pirmo reizi pati rakstīju projektu, tādēļ ir liels prieks, ka esam saņēmuši iespēju doties šajā braucienā. Mani saista Itālijas kultūra, manuprāt, tā ir zeme, kur var redzēt un mācīties ļoti daudz interesanta. “Erasmus +” projekts ir saistīts ar mākslu un kultūras izzināšanu. Man vienmēr šķitis, ka ir jāiepazīst pēc iespējas vairāku valstu kultūras – jāredz, kas notiek aiz mūsu valsts robežām, lai saprastu atšķirības un spētu novērtēt to, kas ir mums pašiem,” pārliecināta Elizabete.

Jaunā domes priekšsēdētāja, skatoties uz jauniešiem, kas viņai ik dienu ir līdzās, spriež: “Redzu, ka jaunieši novērtē savas valsts vēsturi, cenšas to izzināt. Jauniešu vidū arvien svarīgākas kļūst ģimenes tradīcijas. Tas ir nozīmīgi, jo šīs vērtības mums jānodod nākamajām paaudzēm.”
Runājot par nākotnes iecerēm, Cēsu novada Jauniešu domes priekšsēdētāja Elizabete Ulmane ir pārliecināta, ka vēlas tās saistīt ar Latviju: “Pēc ģimnāzijas absolvēšanas savu priekšsēdētājas stafeti nodošu tālāk. Esmu iecerējusi studēt Latvijas Kultūras akadēmijā.” Taču pat tad, kad mācības turpinās Rīgā, Elizabete regulāri apciemošot Cēsu novada Jauniešu domi, jo plāno turpināt darboties kā jauniešu līderis. Viņa ir pārliecināta, ka arī šis izaicinājums pavērs plašas iespējas nākotnē. Apvienojot mācības skolā ar Jauniešu domes priekšsēdētājas pienākumiem, dejošanu tautas deju kolektīvā un darbu florbola sekretariātā, Elizabete atceras teicienu: “Vairāk darot, vairāk var izdarīt.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *