Raksti

Jaunieši

„Franco Franco” publicē košu videoklipu dziesmai “Up”

Lidojumā. Grupa no Cēsīm „Franco Franco” radījuši videoklipu dziesmai „Up”. Tas izskan ar galvu reibinošu lidojumu.
Foto: no albuma

Spilgtā pašmāju indīpopa grupa „Franco Franco” no Cēsīm publicē videoklipu dziesmai “Up”, ar kuru startē arī Eirovīzijas nacionālajā atlasē “Supernova 2017”. Dziesma ir otrais singls no mazalbuma “Moon + Light”, kas nominēts “Zelta Mikrofons” balvai kā labākais alternatīvās vai indie pop mūzikas ieraksts.

Dziesmas “Up” stāsts ir par izvēli, kura dota katru dienu – palikt pagātnē vai pārvarēt grūtības un doties uz priekšu jeb uz augšu,” atklāj grupas soliste Elizabete Vētra, piebilstot, ka dzīves smagie brīži cilvēku pilnveido.

Videoklipa režisors Reinis Spaile (“Steve Spencer Production”) „Up” radījis kā īsfilmu ar atsauci uz deviņdesmito gadu kino. “Stāsts ir par pusaudžu mīlestību – laiku, kad sajūtas ir spilgtas un viennozīmīgas. Līdzīgi kā dziesmas vēstījums arī stāsts beidzas pacilājoši ar galvu reibinošu lidojumu,” atklāj Spaile.

Zīmīgi, ka “Up” videoklips uzņemts Ādažu lidlaukā un Cēsu Valsts ģimnāzijas telpās, kur trīs no grupas dalībniekiem savulaik mācījušies. Klipa veidošanā iesaistīti arī ģimnāzijas esošie un bijušie skolnieki, kuri lieliski iejutušies sev piešķirtajās lomās. Videoklipa operators ir Jānis Šēnbergs, savukārt mākslinieciskā redaktore Zane Priede. Videoklips tapis sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību.

Ar dziesmu “Up” grupa jau šo svētdien kāps uz Eirovīzijas nacionālās atlases „Supernova 2017” skatuves. Turklāt „Up” ir otrais singls no mazalbuma “Moon + Light”, kas nominēts “Zelta Mikrofons” balvai kā labākais alternatīvās vai indie pop mūzikas ieraksts. Savukārt albuma producents Reinis Sējāns („Instrumenti”, „Reynsi”) saņēmis īpašo balvu kā 2016. gada labākais studijas producents.

Jāatgādina, ka „Franco Franco” darbojas kopš 2010. gada, 2013. gadā publicējusi debijas mazalbumu „Color Me”, savukārt pērn grupa atgriezusies ar otro EP „Moon + Light” un albuma prezentācijas koncertu, aktīvi uzstājoties tādos festivālos kā Playground Festival, Fono Cēsis un Piens Fest.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *