Raksti

Jaunieši

Cēsis uz molberta

Parks iedvesmo. Agneses Līberes pirmā glezna šī plenēra laikā top Cēsu Pils parkā.
Foto: Madara Ozoliņa

Šonedēļ pilsētā viesojas Jelgavas tautas gleznošanas studijas dalībnieki. Viņuprāt, skaistu un īpašu vietu, ko gleznot, Cēsīs netrūkst.

Pilsēta ar savu šarmu, savu raksturu un savu dzīvi – tā par Cēsīm dzirdēts no daudziem māksliniekiem. Tautas gleznošanas studija no Jelgavas Cēsīs viesojas pirmo reizi. Studijas vadītāja Anda Buškevica par izvēli ir gandarīta: “Mēs katru vasaru dodamies plenērā uz kādu no skaistajām Latvijas pilsētām, kur strādājam, gleznojam un baudām dabu. Esam bijuši Saldū, Talsos, Pāvilostā, Kuldīgā – tā puse ir apzināta. Nu meklējām pilsētu, kur būtu kalnaināks reljefs, un izvēle krita uz Cēsīm. Šeit ir ļoti bagātīga vide – ir, ko izvēlēties! Līdztekus gleznošanai mēs baudām arī Cēsis kā tūristi – uzkāpām baznīcas tornī, lai pilsētu redzētu no augšas, sekojam kultūras aktivitātēm.”

A.Buškevica norāda, ka mākslinieku iecienītākās gleznošanas vietas atšķiras – cits dodas baudīt Gaujas krastu ainavu, citam romantiski šķiet veco māju stūri. Viena no 15 māksliniekiem, kas šo nedēļu pavada Cēsīs, ir Agnese Lībere. Viņa par mākslu interesējas kopš bērnības: “Ar dažādiem pārtraukumiem gleznojusi esmu vienmēr. Priecājos, ka Jelgavā ir studija, kur varam mācīties, attīstīt gleznošanas prasmes. Man Cēsīs patīk mazās kafejnīcas vecpilsētā un centrā, sakoptie parki. Te arī ir tā plenēru burvība, ka katrs varam atrast to, kas visvairāk patīk. Interesanti ir pavērot garāmgājēju reakciju un vērtējumu. Piemēram, ja klāt nāk latvietis, viņš uz darbu tikai paskatās un aiziet tālāk. Ja pienāk ārzemnieks, tad sākas garas un plašas diskusijas.”

Agnese stāsta, ka starp gleznošana studijas dalībniekiem ir dažādu profesiju pārstāvji, bet visus vieno mīlestība pret mākslu: “Es esmu dizaina projektu vadītāja, studijā ir skolotāji, galdnieks, arhitekti, bērnudārza audzinātāja un citu profesiju pārstāvji. Esam vecumā no 20 līdz pat 70 gadiem, bet, kad sanākam kopā, nav būtisks ne vecums, ne nodarbošanās. Mēs viens otru saprotam, esam vienoti! Kad mūsu rokās ir ota un molberts, pārņem fantastiskas sajūtas.”

Tuvākā vieta, kur apskatāmi Jelgavas tautas gleznošana studijas darbi, kas tapuši Jelgavā un citās pilsētās, ir “Kalāči”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *