Raksti

Jaunieši

Ceļš uz nezināmo

Iespējas ir. Vineta Oša koledžas prakses laikā gūst klientu apkalpošanas speciālista pieredzi Mores pagasta pārvaldē.
Foto: Marta Martinsone - Kaša

Vinetai Ošai ir 18 gadi. Viņa dzīvo Morē un mācās Rīgas Tehniskajā koledžā, kur apgūst klientu apkalpošanas speciālista profesiju. Lai teorētiskās zināšanas papildinātu ar darba pieredzi, Vineta praktizējas Siguldas novada domē un Mores pagasta pārvaldē.

“Manos pienākumos ietilpst darbs ar dokumentiem un arhīvu. Palīdzu ikdienas darbos pagasta pārvaldes vadītājai, kā arī cenšos rast atbildes uz pagasta iedzīvotāju jautājumiem un risinājumus problēmām. Zinu, ka uzņēmumi nelabprāt pieņem praktikantus, jo visbiežāk praktikanti ir studenti, kuri ne vienmēr kļūst par pastāvīgiem darbiniekiem. Tādēļ vēl jo vairāk priecājos, ka pagasta pārvaldē tiku laipni uzņemta un man ir iespēja praktiskās iemaņas iegūt tepat, netālu no mājas. Lai arī mēnesis, kas atvēlēts praksei, ir ļoti īss laika posms, izpratne par darba specifiku rodas un saprast, vai tas ir tas, ko gribēšu darīt, var,” pārliecināta jauniete.
Vineta uzskata, ka mūsdienās jauniešiem ir tik daudz iespēju, kā sevi realizēt, ka plašajā piedāvājuma klāstā esot viegli apjukt: “Viss ir iespējams. Vajag tikai gribēt un darīt. Es nezinu, kādā profesijā strādāšu pēc pieciem vai vairāk gadiem, tomēr zinu, ka darīšu darbu, kas man patiks. Iespējas ir, vai tās tiek izmantotas, ir atkarīgs vienīgi no pašiem jauniešiem. Galvenais ir prast parādīt sevi no labākās puses ,un tad jau durvis atvērsies pašas. Cilvēki ir atsaucīgi un jauki, tik citkārt mēs to nepamanām.”
Jaunietei brīvajā laikā patīk fotografēt, to apguvusi pašmācības ceļā. Vislabprātāk viņa attēlos iemūžina skaisto Mores dabu. Tāpat jauniete klausās mūziku – uz plašu atskaņotāja. Vineta atzīst, ka pie sirds vislabāk iet 80. un 90. gadu melodijas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *