
Panākumu skola – tāds moto bija dots ierosmju un ideju gūšanai lekcijās Cēsīs, uz kurām gaidīja jauniešus vecumā no 18 gadiem.
Par Panākumu skolu informācija bija ievietota sociālajos tīklos, gaidot Vidzemes jaunatnes pieteikšanos. Vakars ar lekcijām un jautājumiem bija par uzņēmējdarbības tēmām. Īsā laikā pieteicās simts interesentu, tāpēc pieteikšanās tika slēgta. Organizētāji no Rīgas bija aizrunājuši Cēsu koncertzāles Kamerzāli ar simts vietām. Taču lekciju vakarā pie reģistrācijas galdiņa jaunieši stājās garā rindā, līdz noskaidrojās, ka Panākumu skolas lektorus vēlas dzirdēt teju 140 jauniešu un ne tikai no Cēsīm.
“Apsveicu! Jūs, cēsnieki, esat pārspējuši rīdziniekus! Rīgā tik lielas intereses par lekcijām nebija,” pārpildītajā zālē klausītājus centās uzmundrināt rīkotāji. Visās uzņēmuma Coca – Cola pārstāvētajās valstīs tiekot rīkoti šādi sarunu vakari cilvēkiem vecumā līdz 30 gadiem, lai mudinātu jauniešus aktīvi veidot darba karjeru, kaut vai sākt ar sava mikrouzņēmuma dibināšanu.
Elīna Korba, atbildīgā par norisi, pirms iepazīstināšanas ar lektoriem aicināja sanākušos sēsties ciešāk, tomēr vairāki desmiti palika bez sēdvietām, apņēmības pilni notiekošajam sekot, kājās stāvot. Jaunieši bija nākuši, lai iedvesmotos no piemēriem, kā sākt uzņēmējdarbību.
Cēsīs gūtā vispārējā izglītība dod iespējas izveidoties par labiem programmētājiem. To ievērojis Rīgas uzņēmums Draugiem Group, un cēsnieki arī vērā ņemamā skaitā dodas uz darbu šajā uzņēmumā. Tā runasvīrs Jānis Palkavnieks bija aicināts sākt Vidzemes jauniešiem iecerēto lekciju vakaru. Viņš bija izvēlējies moto “Vienkārši dari!” un lekcijā pie tā atgriezās. Kā piemēru runātājs nosauca arī sevi, pastāstot par līkločiem, kam viņš, darbīgs, jauns cilvēks, savulaik izgājis, līdz nonācis pie darba, kas vislabāk pašam veicas un patīk.
Cēsu skolniece Elizabete Oldermane uz pasākumu bija atnākusi kopā ar vidusskolas draugiem, Monta Baškere lekcijas klausījās kopā ar draugiem no Cēsu Jauniešu domes. Abas atzinīgi novērtēja iedvesmošanai iecerētos stāstījumus. “Jāņa Palkavnieka lekcija bija vispamācošākā, tajā varēja smelties dzīvei noderīgas atziņas,” pēc dzirdētā sacīja E. Oldermane. Līdzīgās domās bija arī Monta, uzskatot, ka ieguvēji no dzirdētā bija pat tie jaunieši, kuriem klausītāju zālē nepietika vietas un kuri mikrofonā runāto klausījās pie telpas durvīm: “Visas lekcijas bija interesantas. Tās lika padomāt.”
Hip-hop mākslinieks Arvis Reiks stāstīja par veiksmēm un neveiksmēm, kuras nav apstādinājušas viņa radošo darbu. Klausītāji dzirdēja dažu praktisku padomu, kā pieteikt sevi mūsdienīgās profesijās gan tehnoloģiskajā, gan ekonomiskajā vidē. Tika stāstīts, kā pārlaistas neveiksmes un nonākts līdz veiksmīgām idejām. Katram bija sava dzīves pieredze. Klausītājiem patika cēsnieka, Baltic Snowboard Agency dibinātāja Jāņa Jansona pieredzes stāsts. Viņš skolas gadu vaļasprieku – aizraušanos ar snovbordu Žagarkalnā – pratis pārvērst biznesā. J.Jansons izveidojis aģentūru, kura sniedz pakalpojumus jebkur pasaulē, veidojot trases sportošanai.
Panākumu skola par lektoru bija izvēlējusies vēl vienu darba radītāju, nodrošinot sev profesiju un ienākumus – cēsnieku Jāni Sildniku. Klausītāji bija ieintriģēti uzzināt, kā Jānis no huligānisma internetā pratis pievērsties mērķtiecīgai darbībai. Nebijušas, neticamas idejas tagad kļuvušas par pamatu, lai izveidotos darbs virtuālajā vidē, un autoram dod pienesumu. Viņš savu pieredzi prata pastāstīt caur humoru.