Ziņas

Sabiedrība

Arī vidzemnieki piedalās Jaunatnes dienās Strasbūrā

JAUNIEŠI TIEKAS STRASBŪRĀ. Latvijas apmēram 100 jauniešu delegācija piedalās Eiropas Parlamenta organizētajā "EYE 2016" jauniešu pasākumā Strasbūrā, tostarp jaunieši no Vecpiebalgas, Amatas un Cēsu novada.

“Kopā mēs varam radīt pārmaiņas!” – ar šādu saukli šonedēļ Strasbūrā Eiropas parlamentā, apmeklējot Eiropas Jaunatnes dienu pasākumu “EYE 2016”, tiekas apmēram simts jauniešu no Latvijas. Kopumā plānots, ka šajā pasākumā satiksies ap sešiem tūkstošiem jauniešu no Eiropas un citām valstīm.

Kopā ar citiem jauniešiem no Latvijas Strasbūrā atrodas arī Amatas, Vecpiebalgas, Cēsu un daudzu citu Latvijas novadu jaunieši.

Latvijas Jaunatnes padomes pārstāvis, nītaurietis Mārtiņš Šteins “Druvai” teica: “Priecājos, ka Eiropas Parlaments uzrunāja Latvijas Jauniešu padomi un ļāva piedalīties no Latvijas tik lielai delegācijai. Šī ir tā reize, kad jaunieši var redzēt, kur eirodeputāti strādā. Zinām, ka ir tāda vieta kā Eiropas Parlaments, bet daudz neko par to nezinām. Šajā pasākumā katram ir iespēja piedalīties plenārsēdē. Pēc tam jauniešiem tiksies dažādās darba grupās un diskutēs par aktuāliem jauniešu jautājumiem Eiropā. Citam šeit patiks muzikālās vai mākslas nodarbības. Ir lieliski, ka var iepazīties ar tik daudz jauniem cilvēkiem no daudzām valstīm,” sacīja M. Šteins un piebilda, ka jauniešiem ir jāzina un jāsaprot gan Latvijas, gan Eiropas mēroga politiskās norises: “Ir jāsaprot, kā tiek pieņemti lēmumi un kā tie ietekmē katru no mums. Turklāt jau jauniešiem jāsāk interesēties par svarīgiem jautājumiem, problēmām un jābūt līdzatbildīgiem to risināšanā. Priecājos, ka jaunieši no dažādām Latvijas vietām izrādīja interesi un viņiem ir iespēja šeit būt.”

Divās dienās notiek dažādi pasākumi, kuru devīze “Kopā mēs varam radīt pārmaiņas”, rosina domāt par pārmaiņām politiskajā, sociālajā un kultūras jomā. Visas aktivitātes vērstas uz piecām galvenajām tēmām – karš un miers, apātija vai piedalīšanās, atstumtība vai iekļaušana, stagnācija vai inovācija, kā arī sabrukums vai veiksme.

Jauniešu tikšanās tiek organizēta ik pēc diviem gadiem, un dalībai “EYE” varēja pieteikties Eiropas jaunieši no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kandidātvalstīm (Albānijas, Maķedonijas, Melnkalnes, Serbijas un Turcijas) un kaimiņvalstīm (Armēnijas, Andoras, Alžīrijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Ēģiptes, Gruzijas, Izraēlas, Jordānijas, Libānas, Lībijas, Lihtenšteinas, Marokas, Moldovas, Monako, Norvēģijas, Palestīnas, Sīrijas, Tunisijas, Ukrainas, Šveices, Sanmarīno).