Ziņas

Kriminālziņas

Jaunieši nogalina vīrieti un sadedzina viņa automašīnu

Valsts policija aizturējusi jauniešus par vīrieša nogalināšanu un viņa automašīnas sadedzināšanu, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Decembra nogalē Siguldas iecirknī ar iesniegumu vērsās kāda sieviete, kura ziņoja, ka pazudis viņas brālis. Sieviete policijai pastāstīja, ka pēdējo reizi brāli redzējusi 25.decembra vakarā Vangažos, bet pēc tam vairākas dienas neviens viņu nebija ne redzējis, ne varējis sazināties ar vīrieti. Policijas darbinieki sāka 1979.gadā dzimušā vīrieša meklēšanu.

Izmeklēšanas laikā policisti saņēma informāciju, ka Allažu pagastā atrasta sadegusi pazudušā vīrieša automašīna BMW, tomēr transportlīdzekļa saimnieks neatradās ne automašīnā, ne tās tuvumā. Turpinot izmeklēšanu, policisti noskaidroja, ka vīrieša pazušana, iespējams, saistīta ar noziegumu.

Policija 3.janvārī Inčukalna novada meža masīvā atrada pazudušā vīrieša līķi ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Skaidrojot notikušā apstākļus, policija atklāja, ka vīrietis decembra beigās Vangažos sastapa trīs jauniešus, ar kuriem pēcāk kopā devās uz Rīgu.

Atpakaļceļā automašīnas saimnieks ļāva automašīnu vadīt vienam no jauniešiem, bet pats sēdēja blakus vadītājam. Sākotnējā versija par nozieguma motīviem ir tāda, ka jauniešiem brauciena laikā radās mantkārīgs nolūks – nolaupīt automašīnu. Savukārt tā īstenošanai viņi nolēma nogalināt automašīnas saimnieku, iepriekš sagatavojot bikšu jostu.

Divi aizmugurē sēdošie jaunieši sākuši sist un ar bikšu jostu žņaugt automašīnas saimnieku. Pēc automašīnas apturēšanas jaunieši turpinājuši sist vīrieti līdz viņu nogalinājuši. Jaunieši vīrieša līķi ievietojuši automašīnas bagāžas nodalījumā un vēlāk paslēpuši Inčukalna meža masīvā.

Pēc nozieguma pastrādāšanas jaunieši turpinājuši vizināties ar nelaiķa automašīnu līdz mirklim, kad tā avarējusi – automašīnas vadītājs iebraucis kokā. Tomēr, lai slēptu pēdas, jaunieši aizdedzinājuši automašīnu un devušies projām no notikuma vietas.

Policija 3.janvārī Vangažos aizdomās par slepkavību aizturēja divus 1990.gadā dzimušus jauniešus, savukārt pāris dienas vēlāk Jelgavā tika aizturēts arī trešais iespējamais nozieguma līdzdalībnieks – 1991.gadā dzimis jaunietis.

Pret visiem jauniešiem ir sākts kriminālprocess par slepkavību.

Diviem no aizturētajiem kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, savukārt par nepieciešamību šādu pašu drošības līdzekli noteikt arī trešajam aizturētajam vēl lems tiesa.

LETA