Ziņas

Sports

Jaunie volejbolisti cīnās par „Cēsu kausiem”

Spēle. Vecākās grupas turnīrā Cēsu Sporta skolas komanda trenera Māra Krama vadībā izcīnīja sudraba medaļas.Foto: Māris Buholcs

Cēsu Sporta skolas rīkotais volejbola turnīrs jauniešiem „Cēsu kauss 2015” pulcēja 32 zēnu un meiteņu
komandas, kopskaitā vairāk nekā 250 spēlētāju.

Turnīrā tika sadalīti trīs medaļu komplekti zēniem un divi meitenēm. Visās grupās startēja arī Cēsu Sporta skolas jaunie volejbolisti no Cēsīm un Vecpiebalgas. Lai arī pie uzvarētāju kausiem neizdevās tikt, gluži bešā mājnieki nepalika, izcīnot divas otrās vietas. Tas izdevās divām zēnu komandām.

U19 (1997.g.dz. un jaunāki) grupā startēja četras komandas. Cēsnieki trenera Māra Krama vadībā ar 2:1 pārspēja Rīgas volejbola skolu (RVS) , ar 2:0 Jelgavas novada sporta centra otro komandu, bet sīvā cīņā zaudēja jelgavnieku pirmajai komandai ar 1:2. Par labāko komandā atzīts Rihards Lazdiņš. Jāatzīmē, ka pamatu šai komandai veido gadu vai divus jaunāki spēlētāji, kuri iepriekšējā sezonā Latvijas jaunatnes čempionātā izcīnīja zelta medaļas.

U13 (2003.g.dz. un jaunāki) vecuma grupā startēja divas Cēsu Sporta skolas komandas, papildinātas ar Siguldas volejbolistiem. Otrā komanda savā apakšgrupā palika trešajā vietā un spēlē par 5.vietu ar 1:3 atzina Ozolnieku komandas pārākumu. Komandas labākais spēlētājs Matīss Logins. Pirmā komanda savā apakšgrupā izcīnīja1.vietu, pusfinālā ar 3:1 pieveica Minusas volejbola skolas komandu, bet finālā zaudēja Kuldīgas volejbolistiem, paliekot 2.vietā. Komandā labākais Dāvis Vēvers.

Nedaudz līdz medaļām pietrūka U16 (2000.g.dz. un jaunāki) zēnu komandai. Savā apakšgrupā viņi ieņēma otro vietu. Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā viņi 0:2 zaudēja RVS komandai. Pie uzvaras neizdevās tikt arī spēlē par 3.vietu, kurā ar 0:2 zaudēts Dundagas volejbolistiem. Par labāko komandā atzīts Lauris Lauciņš.

Meiteņu komandām šoreiz neizdevās veidot nopietnu konkurenci pretiniecēm. U17 (1999. g.dz. un jaunākas) grupas meitenes savā apakšgrupā piedzīvoja divus zaudējumus pret Rīgas volejbola skolas un Skrundas komandu, nospēlēja neizšķirti ar Jelgavas komandu, ierindojoties 4.vietā. Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā 0:2 zaudēja citai RVS komandai, bet spēlē par 7.vietu ar 2:0 pārspēja Gulbenes vienaudzes. Cēsu komandā par labāko spēlētāju tika atzīta Klaudija Tijāre.

U15 (2001.g.dz. un jaunākas) grupā Cēsu komanda savā apakšgrupā trijās spēlēs piedzīvoja trīs zaudējumus, paliekot 4.vietā, zaudējums arī spēlē par 7.vietu.

Cēsu Sporta skolas treneris un viens no turnīra rīkotājiem Ģirts Mārtiņsons atzīst, ka turnīrs izdevies, to apliecina gan lielais komandu skaits, gan atsauksmes, kas saņemtas no treneriem: „Komandu skaits varēja būt vēl lielāks, pēdējā brīdī atteica igauņi. Turnīrs notiek tikai trešo gadu, bet jau izpelnījies atzinību, arī šoreiz saņēmām tikai pozitīvas atsauksmes. Mums nācās piedomāt, kā veiksmīgi izspēlēt visas spēles, jo tajā vakarā bija florbola sezonas atklāšanas spēles. Turnīram izmantojam zāles Cēsu 1.pamatskolā, 2.pamatskolā, sporta namā Pūces ielā.”
Tūlīt ir klāt jaunā Latvijas čempionāta un Latvijas kausa izcīņas sezona, tāpēc komandas meklē iespējas šādām pārbaudes spēlēm, jo treniņi nespēj iedot to, ko īstas sacensības. Ģ. Mārtiņsons norāda, ka turpinās kontaktu meklēšana ar igauņiem un nākamajā gadā noteikti būs arī kāda ziemeļu kaimiņu komanda. Tas nozīmē, ka spēļu būs vēl vairāk, bet šobrīd netiek domāts, ka šis varētu būt divu dienu turnīrs.

„Latvijas komandām vienas dienas turnīra formāts ir pieņemamāks, jo atkrīt nakšņošanas izdevumi, mazāki transporta izdevumi, šāds turnīrs sanāk lētāks, kas ir ļoti svarīgi. Jo tad ierodas vairāk komandu, un tieši komandu skaits jau parāda, cik labs ir turnīrs,” saka Ģ. Mārtiņsons.

Lūgts pavērtēt Cēsu Sporta skolas komandu sniegumu, viņš norāda, ka dažām komandām šī bija pirmā nopietnā spēļu pieredze. Tostarp 2001. gadā dzimušo meiteņu komandai, kuras sastāvā galvenokārt Vecpiebalgas spēlētājas.

„Arī zēniem jaunākajā grupā, kur spēlēja divas mūsu komandas, otrajā komandā puišiem šī bija pirmā spēļu prakse. Tas bija viņiem svarīgi, jo treniņi ir treniņi, bet sacensības dod pavisam citas emocijas, ir citas prasības. Tad brīžiem spēle nojūk, aizmirstas lietas, kas mācītas treniņos. Šādi turnīri parāda nianses, pie kurām vēl jāpiestrādā, jo tūlīt sākas jaunā sezona, kur tas būs nepieciešams,” atzina treneris.