Ziņas

Sabiedrība

Jaunie sodi stājušies spēkā

Ja promiļu vairāk, sods attiecīgi bargāks. Pagaidām nolemts, ka aizturētos iereibušos autovadītājus, kuru organismā alkohola daudzums pārsniegs vienu promili, uzreiz nearestēs un izolatoros nakts laikā neliks. Pēc aizturēšanas un apreibinošu vielu konstatēšanas organismā transportlīdzekļa vadītā-jam noformēs administratīvā pārkāpuma protokolu un izsniegs pavēsti par to, kurā laikā viņam jāierodas tiesā. Tas būs norādīts arī administratīvā pārkāpuma protokolā.

Kā paskaidroja rajona ceļu policijas priekšnieks Andris Pāže, viņi

esot gatavi jaunajam, jo ikdienas darbā īpašas izmaiņas tas neieviesīs. Mainās tikai fiksētā pārkāpuma izskatīšanas vieta. Ja agrāk par braukšanu dzērumā aizturētajam autovadītājam triju dienu laikā bija jāierodas ceļu policijā, kas lēma par pienākošos sodu, tagad būs jādodas uz tiesu, kur vainīgajam piemēros administratīvo arestu, un viņš tiks aizturēts. Ja vainīgais neieradīsies, tiesa jautājumu izskatīs bez viņa klātbūtnes. Spriedumu nosūtīs uz ceļu policiju.

“Neierašanās neatbrīvos no atbildības. Ja vainīgais būs mūsu rajona iedzīvotājs, iespējams, meklēsim viņu rokā un nogādāsim soda izciešanai. Ja cita rajona iedzīvotājs, nosūtīsim spriedumu uz konkrētā rajona ceļu policiju. Ir skaidrs, ka no piespriestā administratīvā aresta izvairīties neizdosies, nepieciešamības gadījumā tiks izsludināta pat vainīgā meklēšana,” skaidro A. Pāže.

Administratīvo arestu no 5 līdz 15 diennaktīm, kā arī 400 latu naudas sodu uzliks arī tiem, kurus gada laikā atkārtoti pieķers, braucot bez autovadītāja apliecības.

“Atbalstu šādu stingru sodu noteikšanu, jo tas varbūt liks autovadītājiem tomēr, pirms dzērumā sēsties pie stūres, padomāt. Tiem, kuri strādā, būtu jāsaprot, ka pēc soda izciešanas varbūt darba vairs nebūs. Nezin vai darba devējs gaidīs 10 – 15 diennaktis, kamēr vainīgais izcietīs sodu,” teica A. Pāže.

Valsts policijas Cēsu rajona pārvaldes priekšnieks Jānis Kalniņš skaidroja, ka aizturēšanas vietu skaits esot pietiekams. Kopumā tur varot ievietot 24 – 25 aizturētos. Tiesa, jāņem vērā arī dažādas nianses. Ja administratīvo arestu piespriedīs daiļā dzimuma pārstāvei, būs jānodrošina atsevišķa telpa. Administratīvi sodītos neliks kopā ar aizturētajiem par kriminālajiem nodarījumiem.

“Ja tomēr radīsies sastrēgumi, izmantosim blakus rajonu kolēģu telpas. Bet ceru, ka tik tālu nenonāks, un cilvēki tagad vēl rūpīgāk padomās, pirms braukt dzērumā,” teica J. Kalniņš.