Ziņas

Sabiedrība

Jaunie rāda prasmes

Prot strādāt. Cēsu Profesionālās vidusskolas audzēkņi šonedēļ savas prasmes rādījaFoto: Māris Buholcs

Cēsu Profesionālās vidusskolas audzēkņi, kuri apgūst namdaru profesiju, aizvadītajā nedēļā izgāja ielās. Cēsu centrā pie Zvaigznes ABC grāmatu nama topošie namdari rādīja savas prasmes, strādājot uz vietas.

Tie, kuri gāja garām, redzēja jauniešus rosāmies. Cēsu Profesionālās vidusskolas audzēkņi turpat laukumā apšuva rotaļu mājiņas un klāja skaidu jumtu, mizoja baļķus, montēja pašgatavotus parka soliņus un puķu kastes. Savukārt apmeklētājiem bija iespēja sacensties dēlīšu naglošanā. Īpaši ieinteresēti šajā aktivitātē bija pamatskolu jaunāko klašu skolēni, kuri veiksmīgi tika galā ar uzdevumu.Viņi atmiņai no

pasākuma saņēma koka dekoru ar Namdaru dienas simboliku un grāmatzīmi par skolā apgūstamajām profesijām. Garāmgājējus uzrunāja un ar namdara profesiju un citām Cēsu Profesionālās vidusskolas

piedāvātajām iespējām iepazīstināja skolas radio balss Agris Reiznieks.

Cēsu Profesionālās vidusskolas direktore Maira Apsīte atzina, ka daudzi pilsētas iedzīvotāji nemaz ikdienā neaizdomājas, ko vietējā profesionālajā mācību iestādē jaunieši var apgūt, tādēļ arī radusies ideja iziet ielās un parādīt plašākai publikai, ko topošie speciālisti prot.

“Jācer, ka esam aizsākuši jaunu tradīciju, šādā veidā arī turpmāk mēģināsim sabiedrībai parādīt, cik vērtīgas profesijas pārstāvjus savā skolā audzinām. Ikdienā jau daudz kas tiek darīts. Šobrīd namdaru jaunieši restaurē Ruckas muižas durvis, tāpat pēc pasūtījuma tiek gatavotas dažādas lapenes, bērnu rotaļu kastes, soliņi un daudz kas cits. Mūsu audzēkņi to visu iemācās un prot pagatavot,” bilda M. Apsīte.

Ar jauniešiem kopā Namdaru dienā bija arī mācību iestādes direktores vietniece Ināra Jirgensone, kura norādīja, ka no pilsētas iedzīvotāji interesējas par topošo galdnieku un namdaru demonstrējumiem.

“Domāju, šī ir tiešām lieliska iespēja pastāstīt, kāda skola esam, ko mācām audzēkņiem un ko viņi pēc tam tīri praktiski māk darīt. Ikdienā

esam skolas telpās, cilvēki jau

nezina, ko audzēkņi iemācās,” bilda I. Jirgensone.

Direktore Maira Apsīte norāda, ka skolas audzēkņi nākamajā nedēļā piedalīsies arī Valmieras uzņēmēju dienās, kur stāstīs galvenokārt par elektriķu profesiju. Tāpat skolas audzēkņi nesen viesojās Jāņmuižas bērnudārzā, kurā ne tikai demontēja rotaļu laukuma vecās konstrukcijas, bet ķērās arī pie jauna spēļu laukumu aprīkojuma projektēšanas, to viņi, iespējams, arī izgatavos.

“Patiesībā jau mūsu skolas audzēkņiem ir plašs darbošanās lauks tepat tuvā apkaimē, jo puiši skolā iemācās ne tikai ēku būves darbus, bet prot izgatavot arī sadzīviskas lietas –

soliņus, krēslus, plauktus, lapenes, puķu kastes, dārza mēbeles un daudz ko citu. To visu varam piedāvāt izgatavot vietējo mācību iestāžu un uzņēmumu vajadzībām, ja vien tas nepieciešams,” bilda M. Apsīte. Viņa uzsver, ka skola lepojas ar saviem audzēkņiem, pedagogiem un mācību programmām. Nākamajā mācību gadā Cēsu Profesionālajā vidusskolā plānots uzņemt jauniešus vēl divās jaunās programmās, proti, mēbeļu dizaina speciālistu un restauratoru asistentu programmās.

“Uzskatu, ka jaunieši pie mums tiek sagatavoti ļoti labi. Turklāt esam vienīgie Vidzemē, kas savā skolā sagatavo elektriķus un vēl vairāku citu profesiju pārstāvjus,” saka M. Apsīte.

Liene Lote Grizāne