Ziņas

Sports

Jaunie iemēģina stadionu

Cēsu stadionā otrdienpulcējās vieglatlēti no apkārtējiem novadiem, lai piedalītos Cēsu novada atklātajās sacensībās vieglatlētikā pamatskolu grupā.

Vēlme iemēģināt jaunā stadiona vieglatlētikas disciplīnu sektorus bija liela, piedalījās aptuveni 200 zēni un meitenes no 15 skolām, pārstāvot Cēsu, Amatas, Priekuļu, Jaunpiebalgas un Vecpiebalgas novadu.

Jaunie sportisti sacentās skriešanas disciplīnās, soļošanā, augstlēkšanā, tāllēkšanā, lodes grūšanā, var teikt, ka viņi bija pirmie, kuri iemēģināja gandrīz visus vieglatlētikas sektorus. Par katru iegūto vietu sportists saņēma noteiktu punktu skaitu, kas skolas kontā summējās kopvērtējumā.

Saskaitot punktus, C grupā 15 skolu konkurencē uzvarēja Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija (DACVĢ) ar 601 punktu. Pie uzvarām savās disciplīnās tika šīs skolas audzēkņi: Megija Sirmā (100m un tāllēkšana), Jēkabs Berkolts (100m), Niks Kļaviņš (lodes grūšana).

Otrajā vietā Cēsu Pilsētas vidusskola (CPV), kurai 567 punkti. Uzvaras skolai atnesa: Matīss Zaļaiskalns (800m), Elans Lomašonoks (tāllēkšana, augstlēkšana). Trešajā vietā Cēsu 2.pamatskola ar 508 punktiem. Pie uzvaras tika Kristela Girucka (augstlēkšana). Labāko sešniekā arī Liepas pamatskola (379 punkti), Vecpiebalgas vidusskola (376) un Taurenes pamatskola (325).

B grupā konkurence nedaudz mazāka, startēja jaunieši no desmit skolām. Lielāko punktu summu savāca Cēsu Valsts ģimnāzija (CVĢ) – 612. Uzvaras izcīnīja: Ance Ravina (100m), Dinārs Alksnītis (100m), Diāna Namniece (tāllēkšana, augstlēkšana), Rihards Zanders (tāllēkšana), Jānis Driļevskis (augstlēkšana). Var piebilst, ka 100 m sprintā no pirmajiem sešiem ātrākajiem pieci šīs skolas pārstāvji, aizņemot arī visu goda pjedestālu.

Otrajā vietā šajā grupā DACVĢ ar 536 punktiem, skolai divas uzvaras Ivana Telegina rēķinā, kurš palika nepārspēts 800m distancē un soļošanā. Trešajā vietā Cēsu 2.pamatskola ar 518 punktiem, un pie uzvaras tika Bella Pundure soļošanā.
Labāko sešniekā arī Vecpiebalgas vidusskola (474), CPV (470) un Liepas pamatskola (344).