Ziņas

Sports

Jaunie cēsnieki izcīna kausu

Uzvarētāji. Cēsu Sporta skolas volejbolisti izcīnījuši Latvijas kausu U-17 vecuma grupā. Foto: no albuma

Latvijas jaunatnes volejbolā notiek kausa izcīņas sacensības, un zēniem divās vecuma grupās jau noskaidrots vietu sadalījums. Cēsu Sporta skolas komandām īpaši veiksmīgi aizritējis turnīrs U-17 grupā (1999.gadā dzimušie), kur izcīnīts uzvarētāju kauss.

Finālā piedalījās piecas komandas, izspēlējot apļa turnīru. Cēsniekiem četrās spēlēs četras uzvaras, lai gan bijuši arī satraucošāki brīži. Komandas pārstāvis Ģirts Mārtiņsons atzīst, ka cēsnieki bijuši vieni no reālākajiem titula pretendentiem, jo 1999. gadā dzimušo komanda divreiz uzvarējusi jaunatnes čempionātā, kausa izcīņā bijusi otrā vieta, pērn – ceturtā. Cēsu komandā četri spēlētāji ir U-17 izlases kandidāti. Taču līdera statuss uzliek arī lielāku atbildību.

Pirmajā dienā viss ritējis, kā plānots, trijos setos uzvarēti Jēkabpils un Daugavpils vienaudži. Otrajā dienā pretī stājās divas Rīgas volejbola skolas komandas. Vispirms bija jācīnās ar spēcīgākajiem, kuri arī pretendēja uz kausa iegūšanu, un šajā spēlē Cēsu komandai uzvara 3:1.

“Pēc šīs uzvaras zēni laikam bija sadomājušies, ka kauss jau kabatā, un pēdējā spēlē pret finālturnīra relatīvi vājāko komandu laukumā uzgāja nenoskaņojušies. Rezultāts bija acīmredzams, pēc diviem setiem 0:2. Patiesībā jau tur pie vainas tikai pašu kļūdas, nevis pretinieka pārākums. Pārtraukumā starp setiem puišiem nācās sapurināties, jo, kur atkāpties, vairs nebija. Tas izdevās, tika gūta uzvara piecos setos un izcīnīts kauss. Nervi nedaudz pabojāti, bet rezultāts apmierina,” stāsta Ģ. Mārtiņsons.

Komandā spēlēja: Artūrs Alberts Krams, Mārtiņš Liniņš, Rihards Lazdiņš, Heinrihs Eglīte, Uldis Elksnis, Lauris Lauciņš, Kristiāns Zelčs, Kristaps Platačs, Artis Dricka, Audris Mihailovs, Jēkabs Dzenis.

Kausa izcīņa noslēgusies arī U-13 vecuma grupā, kur Cēsu komandai 4.vieta, pavisam nedaudz pietrūcis līdz trijniekam.

U-19 grupā finālspēles decembrī, Cēsu komandā vairāki spēlētāji no U-17, kas ļauj cerēt uz labu sniegumu.