Ziņas

Sports

Jaunie čempioni – FK “Sigulda”

Čempioni. Piektajā Cēsu futbola čempionāta 7:7 sezonā tika kronēti jauni čempioni, par tiem kļuva komanda FK “Sigulda”.Foto: No albuma

Piektajā Cēsu futbola čempionāta 7:7 uzvarētāju kausā iegravēts jauns nosaukums – futbola klubs “Sigulda”. To, ka šoreiz būs jauni uzvarētāji, bija skaidrs, jau sezonai sākoties, jo divu iepriekšējo gadu čempioni SK “Spēks” no Valmieras šogad nepiedalījās.

Cēsu čempionāta rīkotāji šogad bija nolēmuši mainīt turnīra formātu, sadalot komandas divās līgās atbilstoši iepriekšējā gada rezultātiem. Viens no rīkotājiem Mārtiņš Jarohovičs atzīst, ka tas čempionātu padarīja ļoti spraigu un aizraujošu: “Sezonas sākumā, kad nebija skaidrības par turnīra norisi, komandu skaitu, bija bažas, tomēr nolēmām pamēģināt. Tagad var teikt, tas bija grūtākais, bet pareizākais lēmums, lai būtu laba līmeņa turnīrs.”

Kopumā šogad Cēsu čempionātā startēja 12 komandas no Cēsīm, Valmieras, Siguldas, Limbažiem, Mazsalacas, Prie­kuļiem. M. Jarohovičs saka paldies visām komandām, spēlētājiem, kuri nenobijās no kovida noteiktajām prasībām: “Sākumā likās, ka komandu būs maz, tāpēc arī pārdomas par divām līgām, tomēr rezultātā viss bija labi. 12 komandas ir optimāls skaits, lai katrai būtu desmit spēles, lai tās notiktu darba dienu vakaros un lai neievilktos septembrī, kad ir citas prioritātes.”

Četrās iepriekšējās sezonās tikai divas komandas cēlušas virs galvas uzvarētāju kausu. Pirmajās divās sezonās par čempioniem kļuva FK “Rauna”, pēc tam divas vasaras to iespēja SK “Spēks”, šī sezona atnesa jaunu čempionu, par to kļuva FK “Sigulda”.

Turnīrs bija aizraujošs, to vislabāk apliecināja tas, ka intriga, kurš būs čempions, saglabājās līdz pēdējai čempionāta kārtai. Vienāds punktu skaits bija gan Siguldas komandai, gan “IMPAR/ Limbaži”. Pēdējā kārtā “Sigulda” tikās ar “Vaivīti”, bet limbažnieki ar Raunas futbolistiem. Labākā situācijā bija FK “Sigulda”, jo bija uzvarējuši limbažniekus abās savstarpējās spēlēs, tāpēc “Impar” komandai titulu varēja nodrošināt tikai pašu uzvara un Siguldas komandas zaudējums vai neizšķirts.

Abas komandas spēlēja līdztekus, Limbažu komanda parādīja labu spēli, svinot pārliecinošu uzvaru 6:0. FK “Sigulda” spēles 15. minūtē atklāja rezultātu un līdz fināla svilpei prata nosargāt trauslo 1:0 uzvaru, bet ar to pietika, lai viņi varētu gavilēt par izcīnīto čempionu titulu.
Iespējams, pēdējo spēli siguldiešiem nervozāku darīja atmiņas par pirmo sezonu. Arī tad pēdējā spēlē bija nepieciešama uzvara, lai kļūtu par čempioniem, taču to neizdevās realizēt un nācās samierināties ar otro vietu. Šoreiz vēsture neatkārtojās un Siguldas futbolisti ieguva tik kāroto čempionu trofeju. Komandas kapteinis Jānis Raslavs neslēpj, ka vēsture varēja atkārtoties, bet viņi pierādījuši, ka auguši arī mentāli, tāpēc spējuši uzvaru nosargāt pie tik slidena rezultāta: “Visu spēles gaitu sekojām notikumiem blakus laukumā, kurā Limbažu komanda pārliecinoši gāja pretī uzvarai, un mēs nedrīkstējām pieļaut kļūdas. Tiesa, pašās spēles beigās bija situācija, kurā gandrīz uzdāvinājām čempionu kausu limbažniekiem, labi, ka viss beidzās laimīgi.”

Arī J. Raslavs uzteic divu līgu izveidošanu, kas turnīru padarījis interesantu, un nav bijušas spēles, kurās uzvarētājs skaidrs jau pirms tās. Katrā nācies cīnīties ar visu atdevi, tas esot daudz interesantāk, nekā uzvarēt ar, piemēram, 10:0.

“Pirmajā līgā, šķiet, bija tikai pāris spēļu, kas beidzās ar lielu rezultāta starpību, pārsvarā visu izšķīra viens vai divi vārti, tas ir interesanti komandām, organizatoriem un skatītājiem, kuru šogad netrūka. Šādā spraigā atmosfērā izcīnīts čempionu tituls ir daudz vērtīgāks!”
Uz atgādinājumu, ka līdz šim čempioni noturējušies divus gadus pēc kārtas, kapteinis saka, ka titulu saglabāt daudz grūtāk, nekā izcīnīt, bet komanda apņemas to darīt. Amatieru komandās gan daudz nosaka tas, kā izdodas nokomplektēt sastāvu. Šoreiz izdevies saglabāt 80 procentus spēlētāju no ziemas turnīra, viņi saspēlējušies, tas ļāvis svinēt uzvaru.

“Tagad jāsaglabā sastāvs, jācenšas piesaistīt vēl kāds labs spēlētājs, tad arī būsim gatavi cīnīties par titula nosargāšanu,” saka J. Raslavs.
Aizraujoša arī spēle par bronzas medaļām, kurā tikās abas pretendentes uz to: FC “Lapegle” un FBK “Valmiera”. Lai tiktu pie medaļām, Valmieras komandai derēja tikai uzvara. Lai arī spēles sākumā nonāca iedzinējos 0:1, valmierieši prata atspēlēties un neilgi pirms spēles beigām gūt uzvaras vārtus 2:1, kas turnīra tabulā ļāva apsteigt FC “Lapegle” un iegūt 3.vietu.

1. līgas piektajā vietā šoreiz “Rauna”, bet sestajā – “Vaivīte”, kam nākamsezon nāksies spēlēt 2.līgā. Viņu vietā nāks 2.līgas uzvarētāji FC “Gauja”. Arī šīs līgas uzvarētājs noskaidrojās pēdējā spēlē starp FC “Gauja” un “Eglītes mežs”. Lai arī pēdējie izmisīgi cīnījās līdz galam, spēle tomēr noslēdzās 3:2 FC “Gauja” labā, kura nākamgad spēlēs spēcīgākajā līgā.

2.līgā trešajā vietā “Valmieras puikas”, ceturtajā – “Lekrings”, piektajā “Auciems”, sestajā – FC “Pārgauja”.

Noslēgumā tika apbalvotas labākās komandas, pasniegtas arī balvas citās nominācijās. Turnīra godīgākās komandas tituls FBK “Valmiera” spēlētājiem, bet par organizētāko un atraktīvāko atzīta komanda FC “Gauja”.

Turnīra rezultatīvākais spēlētājs – Ralfs Apsītis (“IMPAR) – 24 punkti, kurš arī tika sveikts kā labākais vārtu guvējs, viņa kontā 21 vārti. Turnīra labākais piespēlētājs Andrejs Ivanovs (FK “Sigulda”) – 6 piespēles. 2. līgas rezultatīvākais spēlētājs Toms Riekstiņš (“Eglītes mežs”) – 15 punkti.

Turnīra vērtīgākie spēlētāji: vārtsargs Ainārs Priedītis (FK “Si­gulda”); aizsargs Gatis Lie­piņš (FBK “Valmiera”); uzbrucējs – Ralfs Apsītis (“IMPAR”).