Ziņas

Sports

Jaunie basketbolisti gūst pieredzi

Veiksmīgs turnīrs. Eiropas jaunatnes basketbola līgas U15 grupas II divīzijā Cēsu Sporta skolas jaunie basketbolisti pēdējā sabraukumā Tallinā izcīnīja bronzas medaļas.Foto: no albuma

Savas pēdējās šīs sezonas spēles Eiropas jaunatnes basketbola līgas U15 grupas II divīzijā aizvadījuši Cēsu Sporta skolas jaunie basketbolisti treneru Mārtiņa Mīlberga un Vladimira Kiseļova vadībā.

Cēsnieki devās uz Tallinu, lai aizvadītu pēdējās piecas spēles. Sabraukums bija veiksmīgs, tajā Cēsu komanda izcīnīja bronzas godalgas, svinot trīs uzvaras un piedzīvojot divus zaudējumus.

Turnīrs sākās ar minimālu zaudējumu Gruzijas komandai “BC Kutaisi” 54:56.

Visu spēli cēsnieki bija iedzinējos, bet izskaņā izdevās pietuvoties. 18 sekundes pirms pamatlaika beigām Elans Lomašonoks iemeta trīspunktnieku, samazinot starpību līdz viena metiena attālumam 54:56, divas sekundes pirms sirēnas viņam bija izdevība izlīdzināt rezultātu, diemžēl metiens bija neprecīzs un spēle tā arī noslēdzās.

Treneris M. Mīlbergs atzīst, ka nedaudz pietrūka veiksmes, bet pretiniekiem bijis samērā liels augumu pārsvars, kas zināmā mērā noteicis spēles ritējumu: “Taču puiši parādīja, ka var cīnīties arī ar šādiem pretiniekiem.”

Šajā spēlē komandā rezultatīvākie bija: Miks Zviedrāns – 13, Dāgs Gaiķēns – 11, Toms Līnis – 10.
Zaudējums pirmajā spēlē neietekmēja komandas noskaņojumu, jo nākamajās divās svinētas uzvaras. Vispirms ar 63:58 pārspēta Polijas komanda “MUKS Hut­nik”. Arī šī spēle ritēja ļoti līdzīgi. Cēsnieki pirmajās minūtēs spēja izvirzīties vadībā. Lai arī pretinieki ik pa laikam samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, pāris reižu pat panākot neizšķirtu, mainīt spēles gaitu viņiem neizdevās, un Cēsu komanda guva tik vajadzīgo uzvaru.

Spēlē rezultatīvākie: Kristers Kubliņš – 18, T. Līnis – 16.

Sekoja samērā viegla uzvara pār Igaunijas klubu “TalTech” 75:34. Rezultatīvākie: T. Līnis -23, D. Gaiķēns – 10, K. Kubliņš – 10.
Nākamā pretī stājās Latvijas čempionāta superlīgas komanda BS “Spars” no Ventspils. Jāat­zīmē, ka cēsnieki spēlē Nacio­nā­lajā līgā, tātad pakāpi zemāk. Cēsnieki parādīja, ka var līdzvērtīgi spēlēt ar šādiem pretiniekiem. Pēc puslaika 36:31 Cēsu komandas labā, pirms pēdējās ceturtdaļas neizšķirts 45:45, bet pēdējā ventspilnieki tomēr izrādījās pārāki, svinot uzvaru 65:59. Cēsu komandas rindās rezultatīvākie: T. Līnis – 18, M. Zviedrāns – 16.

Šo sezonu Eiropas līgā Cēsu komandas noslēdza ar spēli pret BS “Rīga”, un šī izrādījās cēsnieku sezonas, iespējams, saspringtākā spēle. Pēc puslaika cēsnieki bija iedzinējos 23:42, taču spēja otrajā spēles daļā pārņemt iniciatīvu un uzvarēt. Vēl sākoties pēdējai minūtei, cēsnieki atpalika par sešiem punktiem 54:60, bet spēja precīzi nospēlēt aizsardzībā, paši gūstot punktus. 35 sekundes pirms mača beigām E. Lomašonoks iemeta tālmetienu 57:60. Pēc sekundes viņš realizēja arī soda metienu, samazinot rezultāta starpību līdz diviem punktiem. Deviņas sekundes pirms beigām T. Līnis realizēja divpunktu metienu ar sodu, panākot jau vadību 61:60. Vēl divus punktus ar soda metieniem guva D. Gaiķēns jau spēles izskaņā, un rezultātā uzvara 63:60.

“Šī bija ļoti īpaša un aizraujoša spēle,” atzīst treneris. “Reti gadās, ka, esot iedzinējos ar 19 punktiem, izdodas svinēt uzvaru. Puiši parādīja raksturu un cīņas sparu, apliecinot, ka var paveikt ļoti daudz, ja vien notic sev. Cerams, ka šādas spēles dod pārliecību, un tā ir arī motivācija mums, treneriem, turpināt strādāt un iet soli pa solim uz priekšu.”

Spēlē rezultatīvākie: T. Līnis – 15, D. Gaiķēns – 14, M. Zvie­drāns – 14.

Kā jau minēts, šajā Eiropas jaunatnes basketbola līgas posmā Cēsu komandai trešā vieta gluži kā savā laukumā februāra sākumā. Kopējā U15 grupas II divīzijas vērtējumā 16 komandu konkurencē Cēsu jaunie basketbolisti pagaidām ierindojas 5.vietā, 15 spēlēs viņiem deviņas uzvaras. Vēl gan turnīrs pilnībā nav noslēdzies, dažām komandām jāizspēlē trešais sabraukums, tāpēc galīgais vietu sadalījums būs zināms marta beigās.
Treneris norāda, ka izdevies sezonu noslēgt ar pozitīvu bilanci: “Redzējām, ka ar katru sabraukumu komanda rāda arvien labāku sniegumu. Varbūt tas neatspoguļojas uzvarēto spēļu skaitā, bet redzams tajā, ko puiši rāda laukumā, un treneri to saskata vislabāk. Turnīrs ļoti noderīgs, spraigas spēles, kas dos nozīmīgu ieguldījumu nākotnei, jo pretī nāk komandas, ar kurām vai nu nav spēlēts, vai kā, piemēram, Ventspils un Rīgas komandas, ar kurām spēlēts apmēram pirms gada. Gada laikā šajā vecumā viss mainās, dažs spēlētājs jūtami aug, cits paliek tajā pašā līmenī, tāpēc interesanti spēlēt ar visām komandām šajā Eiropas līgā.”

Cēsniekiem dalība Eiropas jaunatnes basketbola līgā šajā sezonā beigusies, bet vēl turpinās spēles Latvijas jaunatnes čempionātā, kurā komanda šobrīd rāda ļoti atzīstamu sniegumu, 13 spēlēs izcīnītas 12 uzvaras.