Ziņas

Sports

Jaunie basketbolisti atved bronzu

Labs sākums. BK “Cēsis/ Limbaži” U15 zēnu komanda Eiropas Jaunatnes basketbola līgas jaunās sezonas pirmajā posmā Igaunijā piecās spēlēs guva trīs uzvaras, ieņemot trešo vietu.Foto: no albuma

Pēc vairāk nekā gada pārtraukuma atsākusies Eiropas Jaunatnes basketbola līgas (EYBL)    sezona, tajā U15 zēnu grupā startē arī BK “Cēsis/Limbaži”.
Pirmais posms aizvadīts Igaunijā, kur mūsu jaunie basketbolisti piecās spēlēs guva trīs uzvaras, ieņemot trešo vietu.

Komandas treneris Vladimirs Kiseļovs    uz turnīru braucis ar pamatotām bažām, ka pie uzvarām tikt neizdosies, jo mūsējiem trūka spēļu prakses: “Ja skatāmies, tad reāli apmēram pusotru gadu Latvijā jaunatnes līgā nav notikušas spēles. Tagad, rudenī, it kā bija kāds laiks treniņiem, bet atkal sākās ierobežojumi un viss apstājās. Tāpēc domāju, ka atbrauksim mājās ar pieciem zaudējumiem, jo citu valstu komandām šādas pauzes nebija, viņi turpināja krāt spēļu praksi. Mums pirms turnīra bija tikai trīs treniņi.”

Tomēr viss izvērtās krietni labāk. Turnīru Cēsu/ Limbažu komanda sāka veiksmīgi, pirmajā dienā gūstot divas uzvaras. Sezona tika atklāta ar spēli pret Igaunijas komandu “Reinar Halliku KK” no Tartu. Spēle ritēja līdzīgi, pirmo ceturtdaļu uzvarēja cēsnieki 16:7, bet divās nākamajās pārāki bija igauņi 17:16 un 17:12. Pirms pēdējās ceturtdaļas mūsējo pārsvars vien trīs punkti, tomēr viņi neļāva pretiniekam lauzt spēles gaitu un guva uzvaru 60:50. Komandā rezultatīvākie Markuss Berkolts – 22 punkti,    Kristers Ķikusts – 14.

Nākamajā spēlē pret Īrijas komandu “North Atlantic” mūsējie svinēja pārliecinošāko uzvaru šajā turnīrā 72:27. Cēsu komandas pārsvars bija acīmredzams, tikai pēdējā ceturtdaļā Īrijas komanda spēja gūt vairāk par desmit punktiem (17:2, 15:6, 21:8, 19:11). Rezultatīvākie: K. Ķikusts – 11, Adrians Andževs – 11 punkti, Valters Pīlāgs – 10.

Pēc divām uzvarām pirmajā dienā sekoja divi zaudējumi nākamajā. Vispirms ar 44:55 atzīts komandas “BS Tartu” pārākums. Šajā spēlē notikumi mainījās ļoti strauji. Pirmo ceturtdaļu uzvarēja cēsnieki 16:5, otrajā ar 19:5 pārāki bija Igaunijas jaunie basketbolisti. Viņu pārākums izpaudās arī spēles otrajā daļā, kas ļāva igauņiem uzvarēt. Mūsu komandā rezultatīvākie: A. Andževs – 15 punkti, M. Berkolts – 11.

Sekoja spēle pret Somijas komandu “Ura Basket”. Pēc puslaika mūsējie bija iedzinējos 24:34. Trešajā ceturtdaļā BK “Cēsis/ Lim­baži” izdevās veiksmīga pakaļdzīšanās, samazinot rezultāta starpību līdz diviem punktiem 47:49, tomēr turpināt iesākto neizdevās, un Somijas komanda nosargāja uzvaru 68:60. Rezulta­tīvākie mūsu komandā: M. Berkolts – 20 punkti, A. Andževs – 19.

Pēc divām dienām “BK Cēsis/ Limbaži” bilance līdzvērtīga – divas uzvaras, divi zaudējumi. Pēdējā turnīra spēle pret Rīgas komandu “DSN”. Pirmajā ceturt­daļā mūsējie    pretiniekiem ļāva iemest tikai vienu punktu, paši gūstot 11. Tas, iespējams, radīja mānīgu pārliecību par vieglu uzvaru, jo otro ceturtdaļu cēsniekiem nācās zaudēt 10:21. Lielajā pārtraukumā komandas treneri visu salika pa vietām, un spēles otrajā pusē pārsteigumu nebija, izcīnīta uzvara 53:41. Rezultatīvākie Kevins Jansons – 16 punkti, A. Andževs – 14.

Treneris, vērtējot turnīru, saka paldies puišiem, kuri laukumā parādīja cīnītāju raksturu: “Lielā pauze bija atstājusi ietekmi, puiši bija zaudējuši pārliecību par saviem spēkiem, un tas brīžiem izpaudās arī laukumā. Lēmumu pieņemšanai vajadzēja ilgāku laiku, nekā spēlējot ierastā režīmā, un tas noveda pie daudzām kļūdām. Tomēr nevar nevienam spēlētājam pārmest, ka necentās ar maksimālo atdevi, visi bija ļoti noskaņoti cīņai, lai arī vajadzīgās stabilitātes trūka un veiksmes brīži mijās ar ne pārāk veiksmīgiem. Labi, ka izdevās sākt ar uzvarām, tas viesa pārliecību, arī abās zaudētajās spēlēs puiši cīnījās par katru punktu. Prieks, ka uzvara gūta pēdējā spēlē pret Latvijas čempioniem, tas iedeva sajūtu, ka var līdzvērtīgi spēlēt ar jebkuru pretinieku. Puiši tiešām ir malači!”

Domājams, šo spēļu pieredze noderēs arī Latvijas Jaunatnes čempionātā, kas atsāksies “zaļajā režīmā”. Treneris stāsta, ka daudz tiekot runāts ar audzēkņiem, viņu vecākiem, lai skaidrotu situāciju par vakcinācijas nepieciešamību: “Mans uzskats pavisam vienkāršs: ja gribam pilnvērtīgu dzīvi, ir jāvakcinējas, citas izejas nav. Protams, nevaru pieprasīt, lai jaunieši obligāti vakcinējas, bet runāju par to ar viņu vecākiem. Situācija ir samērā laba, pamatsastāva spēlētāji vakcinēti, varēsim atsākt čempionātu!”

Nākamās spēles  EYBL turnīrā paredzētas janvāra vidū Lietuvā.