Ziņas

Kriminālziņas

Jaungada brīvdienās brauc reibumā

31.decembrī pulksten 15:15 Valmieras novadā, Vilpulkas pagastā uz autoceļa Rūjiena – Mazsalaca notika ceļu satiksmes negadījums. Sākotnējā informācija liecina, ka sieviete, vadot automašīnu “Seat”, un izvairoties no meža dzīvnieka, nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Ceļu satiksmes negadījumā cieta automašīnas vadītāja un pasažiere, kuras nogādātas medicīnas iestādē. Policijā sākts administratīvais process.

1.janvārī pulksten 12:20 Valmieras novadā, Vecates pagastā uz autoceļa Valmiera – Matīši – Mazsalaca, sieviete, vadot automašīnu “Audi”, nobrauca no ceļa braucamās daļas un grāvī apgāzās. Ceļu satiksmes negadījumā cieta automašīnas vadītāja un pasažiere, kuras nogādātas medicīnas iestādē. Policijā sākts administratīvais process.

1.janvārī pulksten 14:30 Valmieras novadā, Kauguru pagastā uz autoceļa Valmiera – Cēsis – Drabeši, vīrietis, vadot automašīnu “BMW”, nobrauca no ceļa braucamās daļas un avarēja. Ceļu satiksmes negadījumā cieta automašīnas vadītājs un pasažiere, nogādāti medicīnas iestādē. Policijā sākts administratīvais process.

Aizvadītajās dienās vairākas personas pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, atrodoties pie transportlīdzekļa stūres alkohola reibumā. 30.decembrī Madonā, Saules ielā policija apturēja “Audi” vadītāju, kuram tika konstatēts 3,33 promiļu reibums, savukārt Smiltenes pagastā kāds “Audi” vadītājs piedalījies ceļu satiksmē 2,15 promiļu reibumā, kā arī bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Par šo gadījumu policijā sākts kriminālprocess. Savukārt 31.decembrī Gulbenē, Brīvības ielā “Opel” vadītājam konstatēja 2,27 promiļu reibumu, bet Valmierā automašīnas “Kia” vadītājam 1,87 promiļu. 31.decembrī Limbažu novadā vīrietis vadīja automašīnu “Audi”, bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, būdams 2,4 promiļu reibumā. Par notikušo sākts kriminālprocess. Tāpat 2.janvārī Valkas novadā, Vijciema pagastā automašīnas “VW Passat” vadītājs piedalījās ceļu satiksmē bez tiesībā, būdams 2,13 promiļu reibumā.

Valsts policija atgādina, ka transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā nav pieļaujama un tā būtiski apdraud gan paša, gan apkārtējo veselību un dzīvību. Alkohola lietošana un braukšana nav savienojamas lietas!