Ziņas

Sabiedrība

Jaunās māmiņas vingro

POZITĪVI. Pēc kārtējās nodarbības jaunās māmiņas neslēpj gandarījumu par paveikto.Foto: no albuma

Sākoties vasarai, ik nedēļu pirmdienās un piektdienās Cēsu pilsētas stadionā ir vērojams neierasts skats. Tur vingro māmiņas, kurām līdzās ratiņos ir mazulis. 

Jauno māmiņu vingrošanas nodarbības vada cēsniece un kvalificēta trenere Inga Bogdanova, kura arī ir šīs idejas iniciatore. “Doma par jauno māmiņu vingrošanu kopā ar ratiņiem radās apmēram pirms pieciem gadiem, kad piedzima dēls. Aktīvā vingrošana bija jāatliek. Lai būtu vismaz kaut kāda aktivitāte, gāju ar ratiņiem laukā. Vienmēr, kad staigāju, tad acīs krita tas, ka ļoti daudz jaunās māmiņas sēž parkā. Man gribējās, lai viņas izkustas. Otrs iemesls, kas mani mudināja – meitenes, kuras savulaik trenējās pie manis un tagad ir māmiņas, vēlējās atsākt vingrot, tomēr nebija, kur atstāt mazo. Pēdējais grūdiens idejas īstenošanai bija tas, ka aizvien populārāks Latvijā kļuva “mommyfit” jeb māmiņu fitness,” par idejas rašanos stāsta I.Bogdanova un bilst: “Ir aizvadīta jau ceturtā nodarbību nedēļa. Vingrotāju pulciņš palielinās. Meitenes ir foršas!”

Inga teic, ka nodarbības ir bez maksas. “Daudzas māmiņas tam netic, jo domā, ka mūsdienās par visu jāmaksā. Visu nevar mērīt tikai naudā. It īpaši tad, kad bērniņa vajadzībām jāiegādājas tik daudz lietu, bet māmiņa vēlas nedaudz ieguldīt arī sevī. Sieviete deviņus mēnešus ir pavājinājusi savu organismu un augumu, tāpēc esmu priecīga, ka varu sniegt vismaz šādu iespēju. Jauno māmiņu vingrošanas nodarbības ir galvenokārt sirdslieta,” tā trenere Inga Bogdanova.

Jaunā māmiņa Līga Rode atzīst, ka šī ideja ir burvīga. “Beidzot kāds ir padomājis arī par māmiņām, jo ne visas var atļauties maksāt par nodarbībām. Vingrošanu kopā ar ratiņiem noteikti vērtēju pozitīvi! Jāsaka liels paldies Ingai, ka viņa uzņēmās iniciatīvu,” teic L. Rode.

Līgas teiktajam piekrīt arī Kristīne Leščinska, kura neslēpj sajūsmu. “Inga ir ļoti jauks cilvēks. Pret šīm nodarbībām viņa izturas ļoti atbildīgi. Visu ņem vērā. Tikai retais varētu ieguldīt tādas pūles kā Inga, neprasot par to naudu. Esmu ļoti pateicīga Ingai, ka Cēsīs jaunajām māmiņām ir iespēja divreiz nedēļā iziet ārā no mājas, izvingroties un pavadīt laiku lieliskā kompānijā,” norāda K. Leščinska.