Ziņas

Sports

Jaunās cēsnieces Ogres komandā

Divām Cēsu Sporta skolas audzēknēm šajā sezonā izdevies tikt pie reālas spēlēšanas. Kā zināms, augstāko līgu spēles, kurās izcīna Latvijas čempionu titulus, ir atļautas, tostarp Latvijas sieviešu basketbolā līgā (LSBL). Cēsu Sporta skolas treneris Reinis Rudzītis stāsta, ka divas viņa audzēknes no skolas U19 komandas – Annija Sileniece un Dārta Sērmaukša – debitējušas LSBL, pārstāvot BK “Ogre – BS Ogre” komandu: “Pats savulaik esmu spēlējis Ogres vīriešu komandā, izmantojot kontaktus, varēju meitenēm palīdzēt atrast vietu sieviešu komandā. Šīs ir skolas komandas perspektīvākās spēlētājas, par kurām jau iepriekš tika izrādīta interese. Patīkami, ka jau pirmajā spēlē abas atzīmējās arī ar gūtiem punktiem un samērā labu spēles laiku.”

Abas basketbolistes spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa. Annija laukumā pavadīja 14 minūtes, kuru laikā guva piecus punktus, Dārta spēlēja 11 minūtes, atzīmējoties ar vienu punktu. Abām pozitīvs +/- koeficients. Viņu pārstāvētā komanda gan piedzīvoja zaudējumu pret Jūrmalas komandu 46:64.

Jautāts, cik gatavas bija spēlētājas, ņemot vērā lielo pauzi zāles treniņos un spēļu prakses trūkumu, R. Rudzītis norāda, ka fiziskie treniņi netika pārtraukti, basketbolistes skrēja, slēpoja, darīja to, ko var īstenot ārā: “Pusotru nedēļu pirms spēles Ogres komandas treneris viņas uzaicināja uz treniņiem, kuru laikā meitenes centās maksimāli labi atgūt darbības ar bumbu, metienu precizitāti, komandas sadarbību. Meitenes ir ar profesionālajiem līgumiem, tā viņām būs jauna, noderīga pieredze, un šajā sezonā varēsim sekot līdzi abu sniegumam Ogres komandā.”

BK “Ogre – BS Ogre” LSBL spēlē B grupā, un mačs pret Jūrmalas komandu bija pirmais šajā sezonā. Svētdien gaidāma spēle pret BK “Saldus/ Sporta skola”, kas arī sezonu sākušas ar zaudējumu.