Ziņas

Sabiedrība

Jaunākās prognozes liecina, ka sestdien vēja brāzmu ātrums varētu sasniegt pat 33 m/s

Sestdien ciklons “Billie” Latvijā atnesīs vētru ar vēja brāzmām pat virs 30 metriem sekundē (m/s), aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Latvijā vētra sāksies naktī uz sestdienu. Vētra vispirms skars Kurzemi, nakts otrajā pusē un priekšpusdienā dienvidrietumu vēja brāzmām sasniedzot 25-30 m/s. Kā norādīja sinoptiķi, pašā piekrastē vēja ātrums varētu sasniegt pat 33 m/s.

No rīta un dienas vidū visstiprākās vēja brāzmas gaidāmas Vidzemē, sevišķi tās ziemeļu daļā un līča piekrastē, kur dienvidrietumu vējš brāzmās varētu sasniegt 26-31 m/s.

Pēc šobrīd sinoptiķu rīcībā esošās informācijas, Rīgā dienvidrietumu vējš brāzmās sasniegs 20-22 m/s, arī Latvijas dienvidaustrumu rajonos vēja brāzmas nepārsniegs 16-21 m/s.

Ciklons sev līdzi sestdien nesīs arī plašu nokrišņu zonu – gaidāms slapjš sniegs un sniegs, kas pāries lietū. Svētdien nokrišņi gaidāmi vien atsevišķos rajonos, pierimis būs arī vējš, brāzmās nepārsniedzot 15-17 m/s.

Nākamnedēļ ciklonu aktivitāte virs Baltijas jūras reģiona vairs nebūs tik intensīva, tomēr to nestos laika apstākļus vēl aizvien varēs sajust – Latviju šķērsos vairākas nokrišņu zonas, kas nesīs dažāda veida nokrišņus. Visintensīvākie tie būs nedēļas vidū. Dienvidu puses vēji mīsies ar rietumu puses vējiem, nedēļas vidū brāzmās atkal sasniedzot 20-24 m/s. Līdz ar to saglabāsies salīdzinoši silti laika apstākļi – stabils sals vēl aizvien nav gaidāms. Naktīs galvenokārt tikai valsts austrumos termometra stabiņš noslīdēs nedaudz zem 0 grādu atzīmes, bet dienā lielākoties pakāpsies līdz 0, plus 5 grādiem.

Jau ziņots, ka virs Atlantijas okeāna šodien sāks veidoties ciklons, kas Baltijas reģionam, tostarp Latvijai, atnesīs spēcīgas vēja brāzmas – pirmo ziemas vētru. Ciklonam jau dots vārds “Billie”, kaut arī, kā norādījuši sinoptiķi, dienas pirmajā pusē tas vēl nav izveidojies.

LETA