Ziņas

Sports

Jaunajiem Priekuļu futbolistiem bronza

Trešie. Jaunatnes futbola festivālā "Stārķēns" veiksmīgi startēja "FK Priekuļi/ CPSS" zēni, izcīnot trešo vietu.Foto: no albuma

“FK Priekuļi/ CPSS” jaunie futbolisti izcīnījuši bronzas medaļas futbola festivālā “Stārķēns” 2008.gadā un 2009.gadā dzimušo zēnu komandām. Turnīrā, kas notika jūnija sākumā Staicelē, Latvijas Futbola federācijas mācību treniņu centrā risinājās, piedalījās astoņas komandas no Latvijas futbola klubiem un futbola akadēmijām, sacenšoties savstarpējās spēlēs un soda sitienu izpildē, iegūtos punk­tus skaitot kopā. Festivāla mērķi – izveidot svētkus jaunajiem futbolistiem, prezentēt futbolu kā aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, kā arī veicināt savstarpēju futbolistu un klubu draudzību.

Jaunajiem futbolistiem tās bija trīs saspringtas dienas, kurās aizvadītas septiņas spēles.

“Turnīru iesākām ar spēli pret Alojas NSS. 2009.gada komanda piedzīvoja zaudējumu 3:5 spēlē un arī soda sitienos. Vecākā komanda nospēlēja neizšķirti 3:3 un soda sitienos uzvarēja. Pirmās dienas otrās spēles bija ar FK “Smiltene” komandām, kurās izdevās izcīnīt uzvaras abās spēlēs ar rezultātu 4:0 un uzvarēt arī soda sitienu sērijas. Otrās dienas spēles sākām pret SK “Kengaro­os” no Salaspils. Atkal abām komandām izdevās uzvarēt savas spēles – 2009.gada dzimušajiem ar 3:0, bet vecākajiem ar 2:1. Diemžēl soda sitienos tik labi neveicās, nācās piedzīvot zaudējumus. Ceturtās kārtas spēles aizvadījām pret LBF FK “Daugava” komandām, kur izdevās iegūt maksimālo punktu skaitu – spēlēs uzvaras ar 2:0 un 5:1, panākumi arī abās soda sitienu sērijās. Nā­kamie pretinieki bija Jelgavas Jaunatnes futbola akadēmija. Jau­nākie nospēlēja neizšķirti 1:1, bet vecākie iesāka spēli nedroši un nenoticēja saviem spēkiem, ātri ielaižot divus vārtus un pirmā puslaika beigās vēl vienus. Otrajā puslaikā izdevās maksimāli noskaņoties spēlei, gūt divus vārtus, diemžēl pietrūka laika, lai panāktu vismaz neizšķirtu, tāpēc sāpīgs zaudējums ar 2:3. Soda sitienos abām komandām zaudējumi,” stāsta kluba treneris Jānis Naglis.

Trešā turnīra diena sākās ar visām komandām kopīgu rīta vingrošanu (aerobiku), kas bija noderīga iesildīšanās kārtējām spēlēm. Spēlēs pret FK “Babīte” jaunākā komanda svinēja uzvaru 2:0, bet soda sitienos piedzīvoja zaudējumu. Vecākā komanda nospēlēja neizšķirti 0:0, lai gan bija reālas vārtus gūšanas iespējas, toties soda sitienos svinēta uzvara. Pēdē­jās spēlēs pret Ventspils Futbola akadēmiju jaunākā komanda zaudēja gan spēlē 0:3, gan soda sitienos. 2008.gada komanda no pirmajām spēles minūtēm mēģināja kontrolēt bumbu un uzspiest savu spēles gaitu, kas rezultējās vienos gūtos vārtos, kas izrādījās arī vienīgie, un priekuliešiem uzvara 1:0. Soda sitienos gan pārāki izrādījās jaunie ventspilnieki.

“Sarēķinot punktus, kopvērtējumā izcīnījām 3.vietu, kas ir labs panākums,” saka J. Naglis. “Mūsu jaunajiem futbolistiem festivāls kalpoja kā labas mācības, lai tiektos uz tālākiem sasniegumiem. Dažiem no viņiem šis bija pirmais vairāku dienu turnīrs ārpus mājām, ko viņi sekmīgi aizvadīja.”

“FK Priekuļi/ CPSS” komandu sastāvā spēlēja: Hugo Beķeris, Pēteris Capars, Kristiāns Rude, Marats Amirhanovs, Renārs Rom­ka, Ričards Sičevs, Edgars Dauksts, Edvards Rebinovs, Eduards Norvelis, Rauls Jānel­siņš, Kārlis Šņepsts, Emīls To­mass, Matīss Kalnietis, Gregors Kreicbergs, Luiss Bulmiesters, Roberts Tūcis, Marko Auziņš, Roberts Puriņš, Alekss Tkačenko, Pauls Grava un Romāns Tarasovs. Komandas futbola festivālā vadīja treneri Māris Spalviņš, Jānis Naglis un Nikola Kovaļevska.