Ziņas

Sabiedrība

Jaunais pret garlaicību

Foto: Māris Buholcs

Līgatne ik vasaru sagaida ar jauniem vides un dizaina objektiem.

Jau vairākus gadus līgatnieši sadarbojas ar Rīgas Celtniecības koledžu. Studenti te īsteno gan pašu, gan līgatniešu ierosinātas idejas. Līdz novada svētkiem top darbi, kas paliek Līgatnē.

“Idejas apspriežam ar studentiem un darbu vadītāju, tēlnieku Guntaru Vagneru. Mūsu ieteikums šogad bija – izveidot lāci, kas kalpos kā norāde pagriezienā no šosejas uz Līgatni.

Tas drīzumā tiks uzstādīts. Lielu pilsētnieku un viesu atzinību izpelnījās spogulis “Līgatnes sirds”. Tā fotogrāfijas jau redzamas internetā,” pastāsta pašvaldības aģentūras “Līgatnes kultūras un tūrisma centrs” direktore Inese Okonova un uzsver, ka vairāku gadu sadarbība bagātinājusi Līgatni. Studentu darbi tiek izmantoti

gan kultūras pasākumu un kultūras nama noformējumam, gan novietoti pilsētā, kur

piesaista tos, kuri vēlas nofotografēties. Kultūras namā patlaban apskatāma lode, kas rada telpisku iespaidu, kā arī uz auduma pārnestas fotogrāfijas, kurās papīrfabrikas vēsture – arī tie šīsvasaras darbi.

Līgatniešiem ir interesanti sekot līdzi studentu darbam, tam, kā top kas interesants.

Novada svētku vakarā daudzi fotografējās pie “Līgatnes sirds”. Spogulim, tajā neieskatoties, garām paiet retais. “Skvērā pie kultūras nama ir strūklaka, pie kuras arī daudzi fotografējas. “Līgatnes sirdij” tiek raudzīta cita vieta kaut kur

tuvumā,” pastāsta Inese Okonova. Līgatnieši ir gandarīti,

ka novadā atkal ir kas jauns.

Sarmīte Feldmane