Ziņas

Sabiedrība

Jaunais Gulbenes priekšsēdētājs neatklāj plānus par pašvaldības vadīšanu

Pagaidām Gulbenes jaunais priekšsēdētājs Andris Apinītis (“Reģionu alianse”) vēl nevēlas atklāt, kas ir tas, ko viņš vēlas mainīt pašvaldībā.

Kā Apinītis informēja aģentūru LETA, šobrīd aktīvi notiek sarunas ar atbildīgajiem darbiniekiem par to, kas pašvaldību sagaida turpmāk.

Viņš informēja, ka notikušajā domes sēdē, kurā veselības stāvokļa dēļ no amata atkāpās Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs (“Reģionu alianse”), amatam tika izvirzīti divi kandidāti – viņš un Andris Vējiņš (“Reģionu alianse”). Balsojumā 10 balsis “par” saņēma Apinītis, savukārt piecas – Vējiņš.

Tā kā aģentūrai LETA vēl nav izdevies sazvanīt iepriekšējo Gulbenes novada domes priekšsēdētāju Stepanovu, Apinītim tika jautāts, vai viņš zina, vai Stepanovs plāno nolikt mandātu. Apinītis atbildēja, ka šobrīd vēl neplāno.

Jaunais priekšsēdētājs sarunā atklāja, ka pašvaldībā nav stingri izteiktas opozīcijas puses. “Saimnieciskos jautājumos šāds dalījums – pozīcija un opozīcija – pašvaldībā nepastāv, bet gan veselais saprāts,” uzskata Apinītis.

Kā ziņots, veselības stāvokļa dēļ no amata atkāpies Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Stepanovs (“Reģionu alianse”) un viņa vietā stājies Apinītis, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Apinītis par Gulbenes novada domes priekšsēdētāju ievēlēts vakar, bet amatā stājies šodien.

Stepanovs, kurš ir dzimis 1950.gadā, Gulbenes pašvaldībā tika darbojies jau kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, periodiski ieņemot domes vadītāja amatu.

Savukārt 1957.gadā dzimušais Apinītis pēdējās pašvaldību vēlēšanās startējis “Reģionu alianses” sarakstā ar otro numuru, un tobrīd bija norādījis, ka ir bezdarbnieks. Gulbenes domē viņš strādājis Izglītības, kultūras un sporta jautājumu, kā arī Tautsaimniecības komitejā.