Ziņas

Sports

Jauna programma “Olimpiskais drafts”

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) pieteikusi jaunu programmu Olimpiskais drafts”, kuras mērķis identificēt un atbalstīt individuālo olimpisko sporta veidu jaunos, talantīgos atlētus vecumā no 16 līdz 20 gadiem, motivējot sasniegumiem pārejas periodā uz pieaugušo sportu.

Vairums sportistu šajā pār­ejas periodā pazūd no lielā sporta, un, kā atzīst LOK prezidents Žoržs Tikmers, viens no būtiskākajiem iemesliem tam ir nepietiekams finansējums treniņu darbam. Ar šo programmu LOK spējis radīt interesi respektabliem uzņēmumiem, kuri gatavi kopā ar LOK atrast un atbalstīt Latvijas topošās sporta zvaigznes.
Jaunos sportistus programmai var pieteikt Olimpisko sporta veidu federācijas, novērtējot sportista sasniegtos rezultātus iepriekšējās sezonās un izaugsmes potenciālu, gatavojoties nākamajiem olimpiskiem startiem. Tāpat nepieciešama sportista motivācijas vēstule vai video stāsts un trenera atbalsta vēstule.

Kļūstot par programmas nominantiem, jaunie sporta talanti var cīnīties par trim stipendijām 25 000 eiro apmērā katram un par trim stipendijām 5000 eiro apmērā katram gadā. Sporta veidu federācijas kandidātus var pieteikt līdz 8. martam, savukārt uzvarētājus žūrija paziņos 30. martā.

Programma tiek finansēta tikai no LOK piesaistīto sadarbības partneru līdzekļiem, valsts budžeta līdzekļi tai netiek tērēti.