Ziņas

Sabiedrība

Jauna ideja tūrismam

Iepazīstināšana. Uzņēmējiem uzstājas Ēriks Lingebērziņš, tūrisma aģentūras "Via Hansa" biznesa attīstības vadītājs un augstskolas "Turība" Tūrisma pētniecības centra pētnieks.Foto: Māris Buholcs

Pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un tūrisma centrs” rīkoja tikšanos tūrisma uzņēmējiem. 49 interesenti no Cēsīm, Valmieras un Siguldas, no Līgatnes, Amatas un Pārgaujas novada iepazina starptautiski īstenojamu ieceri “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai”. Sadarbojoties Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas partneriem, notiek darbs projektā, kas popularizēs pirms gadsimtiem Eiropā pastāvējušo Hanzas tirdzniecības savienību, ar to iepazīstinot tūristus.

“Cēsu Kultūras un tūrisma centra” speciālisti stāstīja, ka pusgada laikā izveidos piedāvājumu – tā saucamās tūrisma paketes maršrutiem pa Cēsīm un apkārtni. Semināra dalībnieki uzzināja, ka viņiem divās nedēļās jānoformulē pakalpojums, kuru viņi gribētu iekļaut piedāvājumā. Pēc tam sadarbībā ar tūrisma aģentūru “BaltGo” taps piedāvājumi dažādām mērķgrupām.

Projektā no Latvijas vēl pieteikušās vairākas pašvaldības -Pārgaujas, Limbažu, Valmieras un Kokneses, kā arī Vidzemes plānošanas reģions, Kuldīgas novada pašvaldība. No Igaunijas partneri būs Pērnavas un Vīlandes pašvaldības, no Zviedrijas – Gotlandes reģions un Gotlandes Tūrisma attīstības aģentūra, kas uzņēmusies projekta vadošā partnera lomu, lai katrā no valstīm un reģioniem taptu aizraujoši pārgājienu un riteņbraukšanas maršruti, varētu ceļot, izvēloties moto “Hanzas gastronomija”, tūristiem būtu, ko redzēt visa gada garumā.