Ziņas

Sabiedrība

Jaunā gada brīvdienās Vidzemē daudzviet bijusi nepieciešama ugunsdzēsēju palīdzība

No 31.decembra plkst. 6.30 līdz 2.janvāra plkst. 6.30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma četrpadsmit izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet divi bija maldinājum, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Vecgada vakarā plkst. 10.39 tika saņemts izsaukums uz Ezera ielu Valmierā, kur dega atkritumu konteiners 1m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 10.47.

Plkst. 17.33 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Alsviķu pagastu, kur vienstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1m² platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 17.52.

Plkst. 19.19 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Umurgas pagastu, kur trīs stāvu sabiedriskās ēkas pagrabā dega sienas un griestu apšuvuma dēļi 5m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 21.30.

Jaunā gada naktī, 1.janvārī plkst. 00.32, tika saņemts izsaukums uz Amatas novada Drabešu pagasta Ieriķiem, kur dega vienstāvu dzīvojamā māja ar mansardu 50m² lielā platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 2.56.

Savukārt vakar plkst. 18.44 tika saņemts izsaukums uz Līgatnes ielu Cēsīs, kur divstāvu mājas dūmvadā dega sodrēji 0.5m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 19.30.

VUGD aicina iedzīvotājus īpaši piedomāt un parūpēties par savu un līdzcilvēku drošību – ievērot ugunsdrošību un uzmanīgi apieties ar uguni. Šobrīd, kad meteorologi tuvākajās dienās sola salīdzinoši lielu aukstumu, ugunsdzēsēji glābēji aicina nepārkurināt krāsnis un uzmanīgi apieties ar elektriskajām sildierīcēm.