Ziņas

Sabiedrība

Jauna būve slēpošanas – biatlona bāzē

Drīz būs.  Sākusies pamatu izbūve topošajai Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas un biatlona kompleksa jaunajai servisa mājai, ko ekspluatācijā cer nodot līdz ziemas sezonai. Foto: Jānis Gabrāns

Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas un biatlona kompleksā sākušies būvdarbi, lai vēl šajā gadā apmeklētājiem durvis vērtu plaša servisa māja. Tā aizstās novecojušo un pēc ietilpības pārāk mazo līdzšinējo servisa māju.

Olimpiskā centra vadītājs Juris Markovs stāsta, ka jau sen domāts par šīs ēkas paplašināšanu un labiekārtošanu, jo tā neatbilda nekādām prasībām, īpaši jaukās, sniegiem bagātās ziemas dienās, kad slēpošanas trasi apmeklēja vairāki simti slēpotāju.

“Topošais klientu apkalpošanas centrs būs mūsdienīgs, tajā būs atbilstoša apmeklētāju telpa, reģistratūra, inventāra noliktava, apmeklētāju garderobe, labierīcības klientiem ar īpašām vajadzībām, kādas šobrīd slēpošanas un biatlona centrā nav pieejamas. Būs arī atsevišķa telpa inventāra žāvēšanai, kas ir ļoti vajadzīga, ņemot vērā lielo apmeklētāju apriti, kā arī būs pieejams galdiņš, uz kura pārtīt zīdaini. Sacensību laikā    servisa māju varēs lietot sportistu, tiesnešu, citām vajadzībām. Ceram, ka apmeklētāji novērtēs jaunās telpas, jo ir starpība, vai tie ir deviņi kvadrātmetri, kā līdz šim, vai gandrīz 70, kā būs topošajā ēkā,” saka J. Markovs.

Finansējums ēkas būvniecībai piesaistīts Lauku atbalsta dienesta (LAD) projekta “Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020.gadam” ietvaros. Servisa ēkas būvniecību veic SIA “Liepas nams”, būvniecības līgumcena gandrīz 50 tūkstoši eiro bez PVN. No LAD administrētajiem Eiropas Savienības līdzekļiem piesaistīti 42 tūkstoši, un, kā stāsta J. Markovs, gatavojot iepirkuma dokumentus, domāts, ka ar to vajadzētu pietikt, taču situācija pavērsusies negaidīti: “Para­dokss, ka pandēmijas laikā, kad izsludinājām iepirkumu, cenas nevis kritās, bet jūtami palielinājās. Nepieteicāmies maksimālajam finansējumam, vien tik, cik nepieciešams pēc tā brīža aprēķiniem. Izrādījās, ka tomēr par maz, labi, ka pašvaldība atvēlēja finansējumu no līdzekļiem, kas ietaupījās ārkārtējās situācijas laikā. Turklāt šī bija zemākā cena, ko piedāvāja pretendenti, kuri pieteicās iepirkumā.”

Lai arī darbi sākušies tikai šajā mēnesī, tiek prognozēts, ka jauno būvi ekspluatācijā nodos jau novembra beigās. Pati celtne tiks samontēta no gataviem paneļiem, kas nav laikietilpīgs process, arī labiekārtošana neaizņems daudz laika. Tādējādi uz ziemas sezonu, ja tāda šogad iestāsies, jaunā būve būs nodota apmeklētāju rīcībā.

Taču prom netiek vesti arī vagoniņi, kuros līdz šim atradās klientu apkalpošana, inventāra nomas punkts. Viens no tiem paliks turpat kā ikvienam bāzes apmeklētājam brīvi pieejama ģērb­tuve. Otrs pārcelts otrpus upei un nodots sportistu, tostarp Cēsu Sporta skolas audzēkņu, rīcībā, kur pārģērbties treniņu vai sacensību laikā. Jauno sportistu skaits palielinās, piedevām jāievēro “Covid-19” diktētās prasības, tāpēc vēl viens vagoniņš sportistu rīcībā ir tieši laikā.

“Mums svarīgi, lai bāze atbilstu visiem sacensību kritērijiem gan ziemas, gan vasaras sporta veidos,” saka J. Markovs. “Cen­šamies pēc iespējas vairāk resursus novirzīt bāzes atjaunošanai un uzlabošanai, jo ir svarīgi padarīt slēpošanas un biatlona centru pēc iespējas komfortablāku gan sacensību organizatoriem un sportistiem, gan    ikvienam apmeklētājam. Tāpēc visas vasaras garumā tur veikti    gan lielāki, gan mazāki darbi.”

Te var minēt, piemēram, tilta pār Vaives upi    atjaunošanu un rekonstruēšanu, biatlona trases atklātā tipa šautuvei izbūvēti jauni drošības vaļņi, un, ļoti svarīgi, atjaunota licence B, C kategorijas vītņstobru izmantošanai 10, 25 un 50 metru distancēs. Šautuve sakārtota vizuāli, arī no drošības viedokļa izpildīts viss, ko paredz stingrie    noteikumi.

Slēpošanas – biatlona bāzē notiek arī citi darbi, bet, gluži kā Rīga, tā nekad nebūs gatava. Jau kādu laiku runāts par nepieciešamību pēc    tiesnešu mājas pamatīga remonta, kuras jumts jau savu laiku nokalpojis. J. Markovs stāsta, ka tā segums pilnībā nav nomainīts, taču problēmas novērstas un tikšot rūpīgi sekots līdzi situācijai, lai māja tiktu pasargāta no ūdens iedarbības.

Turpinās arī tehnikas pārbaude, lai varētu bez aizķeršanās sākt sniega ražošanu, trašu veidošanu, tas gan atkarīgs no tā, vai ziema atnāks.

“Pērn tehniku nācās lietot ļoti maz, bet gadu tā stāvēja neizmantota, tāpēc atkal viss jāpārbauda, tā noveco, tāpēc jāpievērš arvien vairāk uzmanības. Da­rāmo darbu saraksts ir garš, jau zinām, kas ir nākamā gada aktualitātes, un nepieciešamo finansējumu paredzēsim nākamā gada budžetā. To­starp gribam tikt skaidrībā, ko darīt ar slēpošanas rampu, kura jāpārbūvē. Konsultēsimies ar speciālistiem,” saka J. Markovs.