Ziņas

Sabiedrība

Jau drīz jaunās telpās

Jaunā vietā. Kā liecina uzraksts, šajā ēkā turpmāk atradīsies “SEB” bankas Cēsu filiāle, kas durvis vērs jau 18.decembrī.Foto: Marta Martinsone-Kaša

Cēsnieki pamanījuši, ka no jaunbūves blakus grāmatu namam “Zvaigzne ABC” pazudis celtniecības “apsējs” un ēkas sienu rotā “SEB” bankas logo. Šīs bankas bankomātā jau pirms laika varēja lasīt, ka jaunajās telpās filiāle darbu sāks 18.decembrī.

Sarunā ar “Druvu” to apliecināja arī “SEB” bankas Cēsu fili­āles vadītāja Ingūna Mihaļova, skaidrojot, ka banka saviem klientiem informāciju par gaidāmajām izmaiņām jau nosūtījusi: “Komunicējam ar viņiem visos iespējamos kanālos – e-pastos, īsziņā, internetbankā. Pirmā diena jaunajā vietā būs 18.decembris.”

Līdz ar pārcelšanos nedaudz mainās bankas pakalpojumu klāsts, turpmāk Cēsu filiālē vairs nebūs skaidras naudas darījumu.

“SEB” bankas ārējās komunikācijas vadītājs Mārtiņš Panke “Druvai” paskaidroja, ka pāreja uz jauno formātu notiek visā valstī: “Šobrīd apmēram puse filiāļu strādā pēc šī formāta. Mērķis ir atbrīvot darbinieku laiku, kas tiek veltīts skaidras naudas darījumiem, ko klients pats var veikt bankomātā vai internetbankā, rodot vairāk laika klientu konsultācijām. Domājot par klientiem, nedaudz pamainīsim darbalaiku, ceturtdienās būsim atvērti līdz pusseptiņiem vakarā, nedaudz saīsinot darbalaiku piektdien.”

Bankā norāda, ka gaidāmās pārmaiņas ir par labu klientiem. Jaunajās telpās būs nodrošināta labāka pieejamība, klientiem vairs nebūs jākāpj otrajā stāvā. Jaunajā filiālē būs vēl viens bankomāts, tiks saglabāts arī esošais telpās Raunas ielā.

M. Penke informēja, ka pārcelšanās uz jaunām telpām nav saistīta ar štatu samazināšanos, darbinieku skaits paliks nemainīgs.

Jautāta par sajūtām jurģu priekšvakarā, filiāles vadītāja saka, ka pārmaiņām kolektīvs ir gatavs: “Vēsturiskā ēka jau nekur nepazudīs, tā paliks un ļaužu mutēs joprojām tiks saukta par “Unibankas” māju. Jāiet līdzi laikam, jaunā filiāle būs veidota pēc bankas jaunā koncepta, ceram, ka klientiem patiks!”

Pamanot šo faktu, sociālajos tīklos cēsniekiem jau radās jautājumi, kas notiks ar vēsturisko bankas ēku. Lasāms pat ieraksts – cerams, ka tur nebūs veikali. Jau rakstīts, ka ēkas īpašnieks ir Cēsu novada pašvaldība, un Komu­nikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots paskaidroja, ka ēkai rasts nomnieks, nākamā gada sākumā šajās telpās sāks darboties Valsts zemes dienests.