Ziņas

Sabiedrība

Jāņos draud nolēkt no torņa

Attēlam ir tikai ilustratīva nozīme

Aizvadītajās svētku dienās, no 22.jūnija plkst. 6.30 līdz 26.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 30 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem, bet četri bija maldinājumi, par aizvadīto dienu statistiku portālam eDruva pastāstīja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa un informēja par atsevišķiem izsaukumiem.

Līgo vakarā, 23.jūnijā, ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Apes novada Trapenes pagastu, kur kāds vīrietis bija uzrāpies sakaru tornī un draudēja nolekt lejā. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās vīrieti nocelt lejā un nodot Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem.

Jāņu dienā, 24.jūnijā plkst. 4.07,  tika saņemts izsaukums uz Beverīnas novada Kauguru pagastu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju ugunsgrēks bija izcēlies šķūņa ēkā un draudēja pārmesties uz blakus esošajām ēkām. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka 180 m² platībā deg divstāvu dzīvojamās mājas jumts un 100 m² platībā šķūnis. Plkst. 6.48 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Jāņu dienā ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumu Alojas novada Staicelē, kur no nepieskatīta ugunskura aizdegās un 1250 m² platībā dega sausā zāle.

Naktī uz pirmdienu plkst. 00.36 tika saņemts izsaukums uz Burtnieku novada Valmieras pagastu, kur ar atklātu liesmu dega vienstāvu neapsaimniekota ēka. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka ēkas jumts deg 240 m² platībā. Plkst. 3.56 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Līgo brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega šķūnīši, saimniecības ēkas, atkritumi un automašīnas. Līdztekus ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama, lai ceļa braucamo daļu atbrīvotu no tur uzkritušiem kokiem.

Neskatoties uz mainīgo un mēreni silto laiku, svētku brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpnēm izcēla divus noslīkušus cilvēkus. Kā jau iepriekš tika ziņots, traģiski Jāņu dienas rīts iesākās Vecpiebalgas novada Taurenes pagastā, kur divi vīrieši, cenšoties pārpeldēt Rijas ezeru, aptuveni 10 metrus no krasta bija pazuduši zem ūdens. Pārmeklējot ūdenstilpni, ugunsdzēsēji glābēji atrada apmēram 17 un 20 gadus vecus noslīkušus vīriešus.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē devās arī uz diviem izsaukumiem saistībā ar palīdzības sniegšanu nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem – glābēji Alojas un Limbažu novados palīdzēja stārķu un kaijas mazuļiem, kuri bija izkrituši no ligzdas.