Ziņas

Izklaide

Jānis Skutelis Cēsīs viesosies ar stāvizrādi “Viens”

Pēdējo gadu laikā Latvijas kultūras telpā arvien populārāks ir kļuvis tāds skatuves mākslas žanrs kā „stand-up” comedy. Dzimtajā valodā – „stāvizrāde” – ļoti precīzs un apšaubāms tulkojums. „Stand-up” comedy žanrs radies 20.gadsimta beigās Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās valstīs, taču šodien tā komiskā izteiksmes forma, kura ietver gan humoristiskus stāstus un pastāstus, gan jokus un monologus, ir uzrunājusi plašu sabiedrības daļu arī pie mums Latvijā. Jānis Skutelis šobrīd ir viens no profesionālajiem „stand-up” comedy pārstāvjiem Latvijā un jau kopš 2009. gada ik gadu rada vienu stāvizrādi, tādējādi ļaujot mūsu skatītājiem iepazīt šī žanra specifiku. Jānis Skutelis ir zināms kā improvizācijas teātra aktieris, režisors, Karaliskā Improvizācijas teātra vadītājs, komiķis.

Jāņa stāvizrādes – “Mhmm” (2009), “Love” (2010), “Paranoja” (2011), “Optimistika” (2012) un “Splendid” (2013) – ir guvušas plašu skatītāju atzinību un novērtējumu. Šobrīd viņš skatītājus iepriecina ar savu jaunāko „stand-up” comedy izrādi “VIENS”, kas skatāma ir tikai vienu sezonu. Redzēs tie, kas uzspēs, paspēs un galu galā tie, kas gribēs.

Jautājot, par ko būs izrāde, tās autors teic: “…par ko lai runā laikā, kad politikā cilvēks bija vissvarīgākais, bet nu laiks pārmaiņām, neskatoties uz to, ka nav skaidrs, kas īsti nav un uz ko vajag mainīt? …par ko lai runā laikā, kad ūsas nomaina bārdas ātrāk kā “ārprātīgi karsts” pāriet “diezgan pavēss”? …par ko lai runā laikā, kad Šrēdingera kaķa stāsts pārsteidz (vai nepārsteidz) tikai reto, bet tikai retajam ir kaķis (vai nav)?

M? Par to arī runāšu! Citiem vārdiem – kāds acīgs skatītājs pēc manas iepriekšējās stāvizrādes “Splendid” noskatīšanās ziņoja, ka izrāde esot par “visu un neko”. Varu piekrist – kas vienam viss – citam nekas, kas vienam būs “VIENS” – citam daudz vairāk! Tā, redz, ir tā „stand-up” comedy žanra specifika.”

Jāņa Skuteļa stāvizrāde „VIENS” Cēsīs notiks 5. martā plkst. 19:00 Vidzemes koncertzālē „Cēsis”.