Ziņas

Sports

Janīnas Kalniņas zelta meitenes

Čempiones. Cēsu Sporta skolas U15 meiteņu volejbola komanda treneres Janīnas Kalniņas vadībā izcīnīja Latvijas čempionu titulu. Foto: no albuma

Šajā sezonā turpina priecēt Cēsu Sporta skolas U15 meiteņu volejbola komanda treneres Janīnas Kalniņas vadībā. Latvijas jaunatnes volejbola čempionātā viņas savā laukumā izcīnīja zelta medaļas, čempionu kausu un titulu.

Atgādināšu, ka aizvadītā gada nogalē mūsu volejbolistes kļuva arī par Latvijas kausa ieguvējām U15 grupā, pēc ilgiem gadiem atkal kāda Cēsu Sporta skolas meiteņu komanda tika pie uzvarētāju kausa. Tagad viņas savu vārdu ierakstīja arī čempionu sarakstā. Komandā spēlēja: Marta Mar­kovska, Loreta Kirilova, Samanta Bogatska, Paula Žu­kovska, Vaira Reinsone, Līva Vāvere, Patrīcija Lakstīgala, Sa­nija Ivanova, Elizabete Rubika.
Latvijas čempionātā komanda startēja1.līgā un jau pirmo posmu aizvadīja ļoti pārliecinoši, piecās spēlēs svinot piecas uzvaras ar setu attiecību 15:3, nodrošinot sev vietu pusfinālā.

Finālturnīrs notika Cēsīs, pusfinālā mājiniecēm pretī stājās Daugavpils BJSS komanda. Šajā spēlē cēsnieces svinēja uzvaru trijos setos 3:0 (25:17; 25:14; 25:14). Finālā spēle bija pret Rīgas Volejbola skolas 2.komandu. Pirmajā kārtā cēsnieces sāncenses uzvarēja 3:1, taču bija skaidrs, ka viegla spēle nebūs. Rīgas komanda sāka apņēmīgi, esot vadībā pirmajā setā, izlīdzinājumu izdevās panākt vien pie 17:17. Tad vēl bija arī 19:19, bet beigās mūsējās izrādījās pārākas, uzvarot setu 25:20. Iespējams, tas pretinieces salauza, jo otrajā spēlē Cēsu komandai pārliecinoša uzvara 25:11.Arī tad rīdzinieces nepadevās, cenšoties glābt, kas glābjams, taču Cēsu komanda neatļāva viņām sajust uzvaras garšu, uzvarot setā 25:21 un visā spēlē 3:0, izcīnot čempionu titulu.

“Meitenēm bija mērķis uzvarēt un bija arī motivācija sasniegt mērķi,” saka trenere. “Viegli jau finālā negāja, bet mēs precīzāk nospēlējām aizsardzībā, servju uzņemšanā. Kopumā šajā komandā laikam ir sakrituši visi faktori, lai būtu laba spēle. Vasarā visas meitenes spēlē pludmales volejbolu, kas dod labu pamatu. Izšķirošajās spēlēs kaut kā meitenēm viss izdevās. Palīdzēja arī mājas sienas un līdzjutēji. Kādreiz gan saka, ka tas rada papildu stresu, bet šoreiz laikam tas deva papildu enerģiju, kas aizveda pie kārotā čempionu titula.”

Trenere gan atzīst, ka visas spēles nospēlētas ar sešām volejbolistēm, rezervistes uz laukuma nav tikušas, jo pagaidām tās vēl netur līdzi. Šīs meitenes tikai nesen sākušas trenēties, viņām vēl jāpilnveidojas, bet, kā saka trenere, maiņa aug, spēlētājas cītīgi apmeklē treniņus un gan jau pie­nāks arī viņu diena.

Komanda spēlēja arī U16 grupā, taču izšķirošajās spēlēs nepiedalījās divas pamatsastāva spēlētājas, tādēļ nācās palikt ārpus labāko sešnieka.
Kā čempionātā veicās zēnu komandām? Atgādināšu, ka zēnu turnīrā CPSS spēlē kopā ar Siguldas Valsts ģimnāziju. U19 grupā komanda (treneris Ģirts Mārtiņsons) finišēja 6.vietā. Fi­nālturnīrā iekļūt neizdevās, tāpēc sekoja spēles par 5.-8.vietu. Vis­pirms ar 3:2 tika pieveikta Liepājas Sporta skolas komandu, taču mačā par 5.vietu ļoti sīvā spēlē ar 2:3 (25:22; 21:25; 17:25; 27:25; 15:10) atzīts Jēkabpils Sporta skolas pārākums, un rezultātā sestā vieta.

Vistuvāk medaļām bija U15 zēnu komanda (treneri Andris Dol­ženko, Normunds Šulte). Pār­spēlēs par iekļūšanu finālā cēsnieki izcīnīja trešo vietu, kas ļāva turpināt cīņas par medaļām. Fi­nālturnīrā pirmajā spēlē CPSS/ SVĢ komanda ar 3:0 pārspēja Kuldīgas NSS/ Skrunda, tad zaudēja Minusas Volejbola skolas komandai 1:3. Šis zaudējums ļāva spēlēt vien par trešo vietu, taču šajā spēlē ar 1:3 nācās atzīt Jēkab­pils Sporta skolas pārākumu, un rezultātā 4.vieta.