Ziņas

Sabiedrība

Jāmāk ieinteresēt, tad tūristi atbrauks

Raunas un Drustu pagastu tūrisma uzņēmēji tikās ar paš­valdības tūrisma un kultūras speciālistiem,  lai pārrunātu šīgada pasākumus novadā, Raunā un Drustos.

“Diskutējām, kā Raunai un Drustiem parādīt, kas esam, kā uzrunāt ceļotgribētājus. Idejas bija dažādas, bet visi sapratām, ka, stāstot par Raunu, centrā jābūt pilsdrupām. Ar lepnumu jāatgādina, ka Raunas pilsdrupas ar skatu torni ir saņēmušas starptautisko Eiropas Kultūras un tūrisma tīkla (ECTN) galveno balvu arheoloģijas objektu kategorijā,” stāsta Raunas pagasta pārvaldes vadītāja Linda Zūdiņa un uzsver, ka tūristi īpaši tiks aicināti uz pasākumiem. Tad var apskatīt arī Raunu.

Arī šogad Raunā notiks četri jau tradicionālie pasākumi : “Viduslaiku diena Ronen­bur­gā”, festivāls “Rodam Raunā”, Raunas vārda dienas svinēšana un jau sestdien Sveču diena.

“Izrunājām, kā uzņēmēji iesaistīsies to norisēs, ko piedāvās. Pašvaldība nodrošina kultūras programmu, pārējais ir uzņēmēju ziņā,” uzsver L.Zūdiņa un teic atzinīgus vārdus par uzņēmēju līdzdalību un arī izteiktajām idejām. Jau sestdien pēc Sveču dienas pastaigas    trīs kilometru garumā Dzīvdabas kultūrtelpā Cimzā būs tikšanās ar Laini Ligeri – Stengrevicu.

Uzņēmēji arī pārrunāja, kādai vajadzētu būt visiem pieejamajai informācijai par Raunu, uzņēmējiem, dabu, kultūrvēsturi.

Raunas Tūrisma informācijas centra vadītāja Santa Sud­raba pārstāvēja Smiltenes novadu un Raunu starptautiskajā tūrisma izstādē    “MATKA 2023” Somijā. Izstādes apmeklētāji varēja    redzēt video par Raunas pilsdrupām, Staburagu, kultūrvēsturi. Viņi tika cienāti ar “Siera ražotnes” knapsieriņiem. “Somi izrādīja interesi, atliek gaidīt ciemos,” saka tūrisma speciāliste.

Nedēļas nogalē raunēnieši piedalīsies tūrisma izstādē “Balttour 2023”.