Ziņas

Sabiedrība

Jādomā par “Druvu” nākamajam gadam

Varbūt abonēt. Liepēniete Rita Seņka ar dēlu Kristapu Gintu Ciguzi izgājusi pastaigā un iegriezusies pastā. Tā dara daudzi liepēnieši, jo pasts pagasta centrā atrodas izdevīgā vietā. Foto: Māris Buholcs

Liepas pasta nodaļā klientu netrūkst, pagasta ļaudis te izmanto dažādus pakalpojumus, arī abonē presi. “Tie, kuri abonē uz mēnesi, tikko to izdarījuši par novembri, par nākamo gadu viņi maksās decembrī. Tad arī ir visintensīvākais preses abonēšanas laiks,” stāsta Liepas pasta nodaļas vadītāja Alla Borovaja un piebilst, to, ka kādi centi arī par periodiku jāmaksā vairāk, liepēnieši saprotot. “Parasti saka – viss jau paliek dārgāks. Bet bez avīzes arī nevar iztikt,” pastāsta pasta nodaļas vadītāja. Kā viņa novērojusi, gada beigās parasti presi abonē trim līdz sešiem mēnešiem vai gadam, daudz retāk mēnesim. Lasītāji atklājuši, ka izdevīgi izmantot akcijas un iespēju tikt arī pie preses izdevēju dāvanām.

“”Druvai” Liepā ir daudz lasītāju, pastnieku somās tās ir visvairāk,” atgādina Alla Borovaja. Lielākā daļa laikrakstu abonē, bet ir arī tādi, kuri to pērk pastā.

Liepēniete Rita Seņķa kopā ar dēlu Kristapu Gintu Ciguzi devusies pastaigā un arī iegriezusies pastā. “Presi neabonēju, bet pērku. Paskatos, ja interesē, nopērku,” pastāsta liepēniete.

Savukārt Aija Struņķe “Druvai” atzina, ka visu mūžu mājās ir bijusi “Druva”. “Vecāki to vienmēr abonējuši. Mammai avīzi noteikti vajag tieši tajā dienā un, jo agrāk, jo labāk. Viņa nevar iedomāties, ka kāds prasīs – vai “Druvā” lasīji, bet viņa nezinās. Mamma “Druvu” lasīšanai dod arī kaimiņiem, tad lasīto kopā pārspriež. Nav tādas tēmas, kas kādam nebūtu aktuāla, katram cilvēkam taču savas problēmas,” pastāsta Aija Struņķe un atklāj, ka arī pati cītīgi izlasa “Druvu”.

Liepas pasta nodaļas vadītāja Alla Borovaja atzīst, ka vairāki, kuri abonē presi, atzinuši, ka abonēšana – tā ir drošība, ka avīze būs pastkastītē, ka neaizmirsīsies nopirkt, ka vakarā nebūs jāiet pie kaimiņa pēc avīzes.

Nākamajam gadam “Latvijas Pastā” iespējams abonēt 722 preses izdevumus, un tas ir vairāk nekā pērn, kad abonēšanai tika piedāvāti 705 nosaukumu laikraksti un žurnāli. Nākamajam gadam var abonēt 52 Latvijā izdotus laikrakstus, 191 žurnālu un 57 novadu preses izdevumus, kā arī 422 ārvalstu drukātos medijus. Preses izdevumus, kas iekļauti “Abonēšanas katalogā 2017.gadam”, iespējams abonēt arī adresātiem ārvalstīs.

Abonētos preses izdevumus “Latvijas Pasts” gandrīz 50 pilsētās un apdzīvotās teritorijās piegādās agrāk nekā līdz šim. Par to jau priecājas “Druvas” lasītāji Inešos. Viņi jaunāko laikraksta numuru vairs nesaņem iznākšanas dienas vēlā pēcpusdienā vai pievakarē, bet gan krietni agrāk.

Informācija par preses izdevumiem, kurus var abonēt, apkopota katalogā, kuru pastnieks ielicis katrā pastkastītē, kā arī tas pieejams pastā. Laikrakstu un žurnālu abonementu noformēšana iespējama “Latvijas Pasta” abonēšanas interneta vietnē https://abone.pasts.lv, kādā no vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietām visā Latvijā, pie pastniekiem, kā arī zvanot uz “Latvijas Pasta” informatīvo tālruni 27008001, 67008001 vai izmantojot īpašo Abonementa pieteikumu, kas tiek izplatīts kopā ar preses izdevumu abonēšanas bezmaksas katalogu.

Sevišķi izdevīga un ērta ir uzņēmuma piedāvātā bezmaksas e-abonēšanas iespēja interneta vietnē www.abone.pasts.lv – izvēlētos preses izdevumus klients var abonēt, nereģistrējoties sistēmā un maksājot par tiem tiešsaistē, turklāt bez pakalpojuma maksas. Pirms jaunās abonēšanas sezonas “Latvijas Pasts” ir pilnveidojis e-abonēšanas vietni, izveidojot to pārskatāmāku un klientiem ērtāk lietojamu.

Atgādināsim, ka “Druvu” var abonēt arī laikraksta redakcijā, Cēsīs, Gaujas ielā 8.

Abonēšanas kampaņas laikā 2016.gadam tika noformēti 416 353 preses izdevumu abonementi. Vai to, kuri grib būt droši, ka nepaliks bez iecienītās avīzes vai žurnāla, kļūst vairāk, uzzināsim janvārī.